Ferie ze Śląskimi Atrakcjami

wtorek 23 stycznia 2024
 • Funzeum (fot. mat. organizatora)
  Funzeum (fot. mat. organizatora)
 • Funzeum (fot. mat. organizatora)
  Funzeum (fot. mat. organizatora)
 • Kolejkowo (fot. mat. organizatora)
  Kolejkowo (fot. mat. organizatora)
 • Kolejkowo (fot. mat. organizatora)
  Kolejkowo (fot. mat. organizatora)
 • Kolejkowo (fot. mat. organizatora)
  Kolejkowo (fot. mat. organizatora)
 • House of Air (fot. mat. organizatora)
  House of Air (fot. mat. organizatora)
 • Crazy Carts (fot. mat. organizatora)
  Crazy Carts (fot. mat. organizatora)
 • Crazy Carts (fot. mat. organizatora)
  Crazy Carts (fot. mat. organizatora)
Każdy, kto poszukuje wrażeń w czasie ferii, powinien odwiedzić Europę Centralną. Znajdziecie tu unikatowe, na skalę kraju, „Śląskie Atrakcje”, m.in. imponującej wielkości wieże World Trade Center z klocków LEGO, pokój nieskończonych luster, elektryczne gokarty, dinozaury czy kolej w miniaturze.

Ferie zimowe to doskonała okazja do rodzinnych wycieczek oraz skorzystania z różnorodnych rozrywek. Szukając pomysłów na atrakcyjne i wartościowe spędzenie czasu, warto zajrzeć do Europy Centralnej, gdzie znajduje się wiele, znanych na cały kraj, punktów rozrywkowych, pod hasłem „Śląskie Atrakcje”.

Funzeum – zabawa światłem i kolorem

Jedną z najpopularniejszych atrakcji gliwickiego centrum jest niewątpliwie Funzeum, które zostało uznane Top atrakcją Śląska 2022. Na powierzchni 4 tys. m kw mieści się kilkadziesiąt multisensorycznych eksponatów i instalacji wchodzących w skład wystaw „Kolor i Światło”. Siedem monochromatycznych pokoi, gra światłem i kolorem czy ciemna, tajemnicza strefa fluo, to tylko część atrakcji jakie czekają na odwiedzających. W ostatnim czasie Funzeum zostało poszerzone także o nowe interaktywne instalacje edukacyjne.

Kolejkowo – świat w miniaturze

Pod dachem gliwickiego centrum mieści się znane na cały kraj Kolejkowo. Jest to największa w Polsce makieta kolejowa, prezentująca odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach miejsca, postaci, a także architektoniczne perełki Śląska. Teraz można zobaczyć kilka nowości, np. Miasto z Piernika, powstającą makietę lotniska w Pyrzowicach oraz zupełnie nową makietę przedstawiającą górski krajobraz, a w nim m.in. Baranią Górę, Trzy Kopce, Telesforówkę i Wiślańską Niagarę.

House of Air – ferie na trampolinach

Poszukiwaczom bardziej aktywnych form wypoczynku z pewnością spodoba się kryty park trampolin i rozrywki House of Air.  Poszaleć tu można w kilku strefach dla dorosłych i dzieci w różnym wieku, a to wszystko pod nadzorem doświadczonych instruktorów.

Akademia Driftingu i Sim Racing

Na miłośników adrenaliny i szaleństwa za kierownicą, czeka zabawa w Akademii Driftingu oraz Sim Racing. Elektryczne gokarty Crazy Carts i specjalny tor, umożliwiają jazdę w poślizgu
i wykonywanie różnych nietypowych manewrów, jak np. jazda tyłem lub bokiem. Sim Racing to z kolei symulatory wyścigowe, w realistyczny sposób imitujące świat prawdziwych wyścigów.

Wystawa Budowli z Klocków LEGO

Fani LEGO powinni obowiązkowo wpisać na listę wypraw Wystawę Budowli z Klocków LEGO, gdzie można spotkać i zrobić sobie zdjęcie np. z Robertem Lewandowskiim, Łukaszem Piszczkiem, Krzysztofem Zalewskim czy Harrym Potterem – oczywiście w wersji LEGO. Czekają tu również imponujące obiekty, takie jak np. niemal 7-metrowe budowle, odwzorowujące nieistniejące już budynki wieżowców World Trade Center.

Dinozaury i ryby egzotyczne

W Europie Centralnej znajdą coś dla siebie także fani dinozaurów i zwierząt. Dino World, czyli wystawa interaktywnych prehistorycznych stworów z pewnością zrobi wrażenie zarówno na młodszych, jak i starszych dzieciach. Kilkumetrowe kopie dinozaurów poruszają się, mrugają oczami, oddychają i wydają dźwięki, zupełnie jak prawdziwe. Zaś na największej w regionie wystawie akwarystycznej Silesia Exotic, spotkać można rzadkie, sprowadzane z całego świata, okazy zwierząt egzotycznych i ryb słodkowodnych.

I wiele więcej

To tylko niektóre punkty rozrywkowe, które można znaleźć w gliwickim centrum. W Europie Centralnej mieści się także największa kolekcja obrazów 3D. Interaktywna galeria przestrzennych obrazów, jest okazją do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć w niecodziennych okolicznościach.  Zaś na najmłodszych każdego dnia czeka bezpłatna strefa zabaw Figle Migle.

Europa Centralna nie jest typowym centrum handlowym, a wyjątkowo rozrywkowym punktem na mapie Śląska. Mieści się w Gliwicach, przy ul. Pszczyńskiej 315.

Kategoria: Aktywna rekreacja

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 29 stycznia 2024

Dla 570 tys. uczniów z woj. śląskiego 29 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Nie trzeba daleko jechać, by ciekawie i aktywnie spędzić czas. Wśród naszych propozycji znajdziecie półkolonie aktorskie, detektywistyczne, kulinarne, ze sztuką, na trampolinach, na lodowisku, na basenie... i wiele więcej. Zobaczcie.

Ferie na Śląsku - kreatywnie i aktywnie!