Śląskie zoo ma nowego mieszkańca - żyrafkę Lilo

wtorek 23 stycznia 2024
  • Lilo urodziła się 16 stycznia w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny)
    Lilo urodziła się 16 stycznia w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny)
  • Mała na razie karmiona jest przez opiekunów (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny)
    Mała na razie karmiona jest przez opiekunów (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny)
  • Obecnie przebywa w pomieszczeniu z mamą, ciociami i siostrą (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny)
    Obecnie przebywa w pomieszczeniu z mamą, ciociami i siostrą (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny)
Ma już tydzień i dużą rodzinkę. To druga urodzona w tak krótkim czasie żyrafa w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Urocze maleństwo jest córką Lunani, która po raz pierwszy została mamą. Zobaczcie zdjęcia tego słodziaka.

Lilo urodziła się 16 stycznia o godz. 2.12 w nocy, powiększając rodzinę żyraf w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Jej mama to Lunani, a tata Iroko – jedyny samiec w chorzowskim zoo. Żyrafka ma również babcię Liani, ciocię Lindani, siostrę i jednocześnie kuzynkę Lyairę. Maluch jest silny i dobrze się rozwija. Obecnie przebywa w pomieszczeniu z mamą, ciociami i siostrą. Jeszcze nie poznała taty. Lilo karmiona jest przez opiekunów. Jak informuje zoo niedoświadczone samice często mają tendencję do odrzucania młodych, jednak sytuacja może ulec zmianie wraz z upływem czasu.

Żyrafa siatkowana – gatunek zagrożony

To nie pierwsze narodziny żyrafy w śląskim zoo. We wrześniu 2023 roku urodziła się siostra i jednocześnie kuzynka Lilo – Lyaira. Na jej narodziny czekano aż 7 lat. Śląskie żyrafy są przedstawicielami zagrożonej wyginięciem żyrafy siatkowanej, która ma duże, brązowe łaty na białym tle. Ich wzór tworzy charakterystyczną siatkę. Naturalnie występuje m.in. w Etiopii, południowej Somalii, Ugandzie i Kenii. 

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 29 stycznia 2024

Dla 570 tys. uczniów z woj. śląskiego 29 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Nie trzeba daleko jechać, by ciekawie i aktywnie spędzić czas. Wśród naszych propozycji znajdziecie półkolonie aktorskie, detektywistyczne, kulinarne, ze sztuką, na trampolinach, na lodowisku, na basenie... i wiele więcej. Zobaczcie.

Ferie na Śląsku - kreatywnie i aktywnie!

Zima w mieście nie musi być nudna! Możecie aktywnie spędzić czas wybierając się na łyżwy. Przygotowaliśmy dla Was zestawianie najciekawszych ślizgawek w regionie. Wśród nich bezpłatne i oferujące naukę jazdy na łyżwach.

Gdzie można poszaleć na łyżwach w okolicy - sprawdźcie