Podróż za 1 zł - pociągiem na ferie

poniedziałek 29 stycznia 2024
  • Oferta na promocyjne bilety będzie ważna do 11 lutego (fot. mat. Koleje Śląskie)
    Oferta na promocyjne bilety będzie ważna do 11 lutego (fot. mat. Koleje Śląskie)
W czasie ferii dzieci i młodzież będą mogły podróżować Kolejami Śląskimi za złotówkę. Wystarczy mieć ze sobą odpowiedni dokument potwierdzający wiek. Rodzice również mogą liczyć na zniżkę.

Oferta będzie obowiązywała od 27 stycznia do 11 lutego, czyli w czasie ferii zimowych dzieci z województwa śląskiego. Inicjatorem akcji jest marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. 

Zasady podróżowania

Przejazdy za złotówkę obejmują dzieci i młodzież do 18. roku życia. Aby skorzystać z promocji należy kupić bilet za 1 zł (można to zrobić w kasie Kolei Śląskich lub w pociągu u drużyny konduktorskiej, zakup online nie jest możliwy) i w trakcie podróży posiadać przy sobie odpowiedni dokument potwierdzający wiek. Najmłodsi – dzieci do 4. roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok. Co ważne, oferta nie jest limitowana, więc można kupić nieograniczoną liczbę biletów promocyjnych.

Zniżka dla rodziców

W Kolejach Śląskich przez cały rok na zniżki mogą liczyć także rodzice dzieci, które nie ukończyły 16. roku życia. Dostępna przez 365 dni w roku oferta „Rodzina”, pozwala na kupno biletu z 30-procentową zniżką, jeśli podróżuje się z dzieckiem – mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Promocja będzie obowiązywać przez całe ferie do 11 lutego na wszystkich liniach Kolei Śląskich. Wyjątkiem jest odcinek transgraniczny na linii S7 pomiędzy Chałupkami a Bohuminem.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 29 stycznia 2024

Dla 570 tys. uczniów z woj. śląskiego 29 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Nie trzeba daleko jechać, by ciekawie i aktywnie spędzić czas. Wśród naszych propozycji znajdziecie półkolonie aktorskie, detektywistyczne, kulinarne, ze sztuką, na trampolinach, na lodowisku, na basenie... i wiele więcej. Zobaczcie.

Ferie na Śląsku - kreatywnie i aktywnie!