Noworodkowy mural powstał w szpitalu w Tychach

poniedziałek 5 lutego 2024
  • Mural powstał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach (fot. archiwum zdjęć FB Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o o)
    Mural powstał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach (fot. archiwum zdjęć FB Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o o)
  • Mural to również przesłanie pozytywnych emocji oraz radości z narodzin nowego członka rodziny (fot. archiwum zdjęć FB Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o o)
    Mural to również przesłanie pozytywnych emocji oraz radości z narodzin nowego członka rodziny (fot. archiwum zdjęć FB Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o o)
Na jego tle rodzice razem z maluszkiem będą mogli sobie zrobić zdjęcia po wypisie ze szpitala. Na środku malowidła znalazła się tabliczka, na której będzie można napisać imię, datę urodzenia oraz wagę dziecka. Takie zdjęcie będzie fantastyczną pamiątką.

Mural zdobi ścianę pomiędzy Traktem Porodowym, a Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach. Jego autorem jest znany śląski artysta Wojciech Walczyk, który w swoim dorobku ma m.in. wyjątkowy mural upamiętniający bohaterów Powstań Śląskich w Siemianowicach Śląskich czy najwybitniejszego śląskiego polityka, dowódcy III Powstania Śląskiego Wojciecha Korfantego w Katowicach.

Pamiątkowe zdjęcie tuż po narodzinach

Na tle kolorowego malowidła z boćkami świeżo upieczeni rodzice wraz z maluszkiem, po wypisie ze szpitala mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W centrum muralu znajduje się tablica namalowana specjalną farbą kredową. Na niej będzie można napisać imię, datę urodzenia oraz wagę dziecka. „Oprócz tego mural w dziecięcym, bajkowym stylu ma na celu stworzenie atmosfery pełnej pozytywnych emocji oraz radości z narodzin nowego członka rodziny” - podkreśla szpital.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach mieści się przy ul. Edukacji 102. 

Kategoria: Wiadomości