„Chodź na łyżwy” - ruszyły zapisy na bezpłatne zajęcia

piątek 16 lutego 2024
  •  Zajęcia będą realizowane w dwóch grupach wiekowych: 4-6 lat oraz 7-9 lat (fot. mat. pexels)
    Zajęcia będą realizowane w dwóch grupach wiekowych: 4-6 lat oraz 7-9 lat (fot. mat. pexels)
Nauka jazdy na łyżwach nie musi się odbywać tylko zimą! Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko nauczyło się jeździć na łyżwach możesz je zapisać na bezpłatne zajęcia dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Łyżwy to mnóstwo korzyści dla zdrowia: ruch, ćwiczenie równowagi, budowa mięśni nóg wzmocnienie formy i odporności, a przede wszystkim świetna zabawa. Przygodę z łyżwiarstwem figurowym najmłodsi mogą rozpocząć dzięki programowi „Chodź na łyżwy”, który organizowany jest przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz z PGE. W województwie śląskim zajęcia będą realizowane w Cieszynie oraz w Katowicach.

Jazda na łyżwach połączona z baletem

W Katowicach zajęcia będą odbywać się na obiekcie Jantor. Odpowiedzialni są za nie UKŁ "Spin" Katowice oraz Edge Skating Academy. Zajęcia będą realizowane w dwóch grupach wiekowych: 4-6 lat oraz 7-9 lat. Będą odbywać się 2 razy w tygodniu. Dodatkowo dzieci wezmą udział w treningach motorycznych oraz w zajęciach taneczno-baletowych. Taka kombinacja ćwiczeń przyniesie najlepsze efekty. Zajęcia będą realizowane w formie 6 tygodniowego cyklu, a na jego zakończenie uczestnicy otrzymają certyfikat Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Dodatkowo klub wybierze po 1 osobie z każdej grupy, która wykazuje się ponadprzeciętnym zaangażowaniem i zaproponuje możliwość kontynuowania bezpłatnego szkolenia przez następne 8 tygodni.

Treningi w Katowicach będą odbywać się na lodowisku i sali gimnastycznej obiektu Jantor w Katowicach – Nikiszowcu (ul. Zofii Nałkowskiej 11). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny znajdziecie tutaj.

Kategoria: Aktywna rekreacja

Zobacz także

Zima w mieście nie musi być nudna! Możecie aktywnie spędzić czas wybierając się na łyżwy. Przygotowaliśmy dla Was zestawianie najciekawszych ślizgawek w regionie. Wśród nich bezpłatne i oferujące naukę jazdy na łyżwach.

Gdzie można poszaleć na łyżwach w okolicy - sprawdźcie

W wakacje często szukamy nowych atrakcji na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, bezpłatnych placów zabaw w okolicy. Wśród nich inspirowane naturą, z eksperymentami naukowymi, a także z ciekawą okolicą idealną na spacer i aktywną rekreację.

 

Inspirowane naturą, muzyką, bajkami – jest wiele placów zabaw na Śląsku