Odkryj świat naukowych zagadek - Science Point LAB

piątek 16 lutego 2024
  • W Science Point Lab nauka połączona jest z zabawą (fot. mat. organizatora)
    W Science Point Lab nauka połączona jest z zabawą (fot. mat. organizatora)
  • Nowością są pokoje zagadek m.in. laboratorium światła (fot. mat. organizatora)
    Nowością są pokoje zagadek m.in. laboratorium światła (fot. mat. organizatora)
  • Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
    Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
W Science Point LAB czeka na Was ekscytująca przygoda, pełna interaktywnej zabawy i odkryć. W pokojach zagadek usuniecie awarię statku kosmicznego, rozwikłacie tajemnicę opuszczonego laboratorium światła czy też wcielicie się w rolę ratownika medycznego.

Science Point Lab to najnowszy projekt Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, Gemini Park Bielsko-Biała oraz Miasta Bielsko-Biała. To okazja do nauki poprzez zabawę dla osób w każdym wieku.

Laboratoria niczym escape roomy

Odwiedzający Science Point Lab znajdą pokoje zagadek, w których trzeba będzie rozwiązać różnorodne zadania i przeprowadzić eksperymenty, wcielając się w role badacza. Wśród zadań: usunięcie awarii statku kosmicznego przy pomocy sztucznej inteligencji, sprawdzenie swoich umiejętności z zakresu medycyny ratunkowej, kończąc na rozwikłaniu tajemnic opuszczonego laboratorium światła.

Naukowe odkrycia dla małych i dużych

To nie koniec atrakcji. Młodsze dzieciaki zaciekawi „Laboratorium Młodego Naukowca” z interaktywnymi pokazami i doświadczeniami. Nastolatkowie polubią wspomniane pokoje zagadek, a rodzinnie będzie można spędzić czas w „Strefie Zagadek”. By je rozwiązać, trzeba wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia. Do tego niezwykłe wystawy. Wśród nich „Nie wahaj się – baw się” z 12 interaktywnymi stanowiskami, które w przystępny sposób demonstrują podstawowe prawa fizyki z użyciem wahadeł. Kolejną wystawą jest „PrzBudowa” z Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” można rozwijać wyobraźnię przestrzenną oraz manualne i konstrukcyjne umiejętności.

Wszystkie atrakcje Science Point LAB są dostępne bezpłatnie od 26 stycznia do 24 marca. Aby zmierzyć się w pokojach zagadek niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja online lub w recepcji Science Point LAB. Szczegóły oraz informacje o rezerwacji dostępne są na: www.sciencepoint.ubb.edu.pl.

Science Point Lab znajdziecie w centrum handlowym Gemini Park Belsko-Biała (ul. Leszczyńska 20).

Kategoria: Aktywna rekreacja