Sweet Valley - bajkowa strefa pełna rodzinnej radości

poniedziałek 13 maja 2024
 • Filiżanki w Sweet Valley (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Filiżanki w Sweet Valley (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • W Sweet Valley zaskoczy Was moc pastelowych barw (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  W Sweet Valley zaskoczy Was moc pastelowych barw (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Lody w Popmanii zachwycą smakiem (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Lody w Popmanii zachwycą smakiem (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Fragment trasy Mini Track’ Tour Ride (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Fragment trasy Mini Track’ Tour Ride (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Maluchy zachwycą się także Candy Critters (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Maluchy zachwycą się także Candy Critters (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Candy Carousel to atrakcja, z której mogą korzystać dzieci w każdym wieku (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Candy Carousel to atrakcja, z której mogą korzystać dzieci w każdym wieku (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
W Energylandii można już korzystać z dziesięciu całkowicie nowych atrakcji. Nie da się ukryć, że najnowsza strefa - Sweet Valley, to ukłon gospodarzy w stronę najmłodszych miłośników zabawy. Odwiedziliśmy ten zakątek i nie ukrywamy zaskoczenia, bo okazało się, że to fantastyczne miejsce dla całej rodziny!

Gdy tylko przekroczycie bramę Sweet Valley zaskoczy Was moc pastelowych barw. Kolory, kształty, atrakcje - wszystko przywodzi na myśl watę cukrową, pudrowe cukierki, słodki świat marzeń i zabawy. Nawet klasyczne filiżanki (których dotąd brakowało w Energylandii) pomalowane są w pasujące do otoczenia, przyjemne kolory. To świetne miejsce dla najmłodszych odwiedzających, gdyż Mini Track’ Tour Ride czy Candy Carousel to atrakcje, z których (w towarzystwie opiekuna) mogą korzystać dzieci w każdym wieku. Maluchy zachwycą się także Candy Critters, gdzie w trakcie kręcenia się wokół drzewa można trafiać wodą w interaktywne zwierzaki, pływającymi łódkami Bumble Boats, balonami Bon Bon Balloon czy bujająca stodołą Crazy Barn. Każda z tych atrakcji to przyjemna, bezpieczna i spokojna przygoda, która przyniesie maluchom mnóstwo radości.

Coś dla starszych fanów słodkości

Warto jednak zajrzeć tu całą rodziną, bo choć na Naomi Honey Harbour mogą z opiekunem wejść dzieci już do 100 cm wzrostu, to jest to całkiem szybki i efektowny rodzinny roller coaster. Atrakcją, która przyciągnie niewątpliwie największą liczbę starszych gości jest Fluff Choco Chip Creek. Wesoła lokomotywa może stwarzać pozór spokojnej kolejki, jednak nic bardziej mylnego! Trasa jest szybka, długa, a kolejka robi 3 okrążania każdorazowo zmieniając trasę. Ta przejażdżka zrobiła na nas spore wrażenie świetnie łącząc w sobie przyjemną i komfortową przejażdżkę z niezłą dawką emocji.

Organizacja na medal

To była nasza kolejna wizyta w Energylandii i jak zwykle wyszliśmy miło zaskoczeni tym, jak wysoki poziom rozrywki utrzymuje ten park. W Sweet Valley poza atrakcjami nie brakuje jasno oznakowanych, ładnych toalet z wszelkimi udogodnieniami dla dzieci. Nie brakuje tu też sklepów z pamiątkami, smakołykami i wytrawnymi przekąskami. Nasze serce skradły lody w Popmanii, gdzie różnorodne smaki lodów na patyku można połączyć z wybraną przez nas polewą i posypkami. Nie dość, że wyglądają zachwycająco, to smakują naprawdę wybornie! Dzieciaki zachwycały się także świetnymi smakami napojów Bubble. Jest w czym wybierać! Do tego warto wspomnieć o wyjątkowo przyjemnym motywie muzycznym tej strefy, a także niezawodnej obsłudze.

Nasza wizyta w Sweet Valley była dokładnie tym, czym jest wyobrażenie idealnego dnia pełnego rodzinnej zabawy. Myślę, że to najlepiej świadczy o jakości i wysokim poziomie wszystkich elementów, które składają się na działalność Energyladnii. Na rozrywkowej mapie naszego kraju, jest to wyjątkowe miejsce. Nawet jeśli dobrze je znacie, to warto zajrzeć tam znów, by przetestować osobiście nowe atrakcje dostępne w strefie Sweet Valley.

Kategoria: Aktywna rekreacja

Zobacz także

W wakacje często szukamy nowych atrakcji na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, bezpłatnych placów zabaw w okolicy. Wśród nich inspirowane naturą, z eksperymentami naukowymi, a także z ciekawą okolicą idealną na spacer i aktywną rekreację.

 

Inspirowane naturą, muzyką, bajkami – jest wiele placów zabaw na Śląsku