Rozpoczęcie sezonu na wodnych placach zabaw

czwartek 30 maja 2024
  • Otwarto już wodny plac zabaw m.in. w Jaworznie fot. archiwum zdjęć Miasto Jaworzno)
    Otwarto już wodny plac zabaw m.in. w Jaworznie fot. archiwum zdjęć Miasto Jaworzno)
W wielu miastach naszego województwa uruchomione zostały wodne atrakcje dla najmłodszych. Kolorowe fontanny, wodne armatki, palmy, wiaderka – zapewnią ochłodę, jak i świetną zabawę. Zobaczcie, gdzie można już się pluskać.

W Katowicach 30 maja ruszają wszystkie 4 wodne place zabaw: na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek, os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej, przy wejściu na Dolinę Trzech Stawów (od strony ul. Pułaskiego) i na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224. Wszystkie obiekty będą czynne codziennie w godz. 9-20.

Wodna atrakcja w Chorzowie

Również w Chorzowie będzie można szaleć wśród wodnych atrakcji. Na dzieciaki czekają urządzenia kształtem przypominające wulkan, kwiatek, dżdżownicę, pająka, żabę oraz tunel z kolorowych kręgów. Wodny Plac Zabaw, który znajduje się na rogu ulic Floriańskiej i Filarowej otwarto już 29 maja. Będzie dostępny w tygodniu w godz. 12-20, a w weekendy w godz. 10-20. 30 i 31 maja będzie czynny od godz. 10. W pobliżu znajduje się plac zabaw.

Plac zabaw tuż przy gliwickiej Palmiarni

Kolejny wodny plac zabaw, gdzie można już się bawić, dzieci znajdą w Gliwicach w Parku Chopina. Na miłośników wodnej zabawy czekają kolorowe prysznicowe palmy, wiaderka, parasole, armatki wodne czy też barwny tunel. Na teren wodnego placu można wejść przez wyłożone płytkami antypoślizgowymi brodziki, które są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Woda będzie filtrowana i dezynfekowana, a jej temperatura będzie wynosić 26 stopni Celsjusza. Atrakcja nie będzie działała, kiedy będą opady deszczu. Będzie czynna od 30 maja do 1 września w godzinach od 10-18. Na miejscu dostępne są obrotowe leżaki, ławki, przebieralnia, prysznice, parking rowerowy oraz toalety.

Planty - zieleń, spacer i relaks

Od 30 maja można również bawić się na wodnym placu zabaw w Jaworznie. Kurtyny wodne, wiatraki rozpryskujące wodę, armatki z pewnością dostarczą radość najmłodszym użytkownikom. Plac będzie czynny do 1 września w godz. 10- 20 przez 7 dni w tygodniu. Atrakcja znajduje się w samym centrum Jaworzna na plantach, gdzie można również pospacerować i odpocząć wśród zieleni. Na miejscu są ławki, przebieralnie i toalety.

Pozostałe place zabaw znajdziecie m.in. w Zabrzu, Bytomiu, Będzinie, Tychach czy też w Pszczynie. O ich otwarciu będziemy informować Was na bieżąco.

Kategoria: Aktywna rekreacja