Wakacje w Muzeum Śląskim

wtorek 4 czerwca 2024
  • Muzeum Śląskie na wakacje przygotowało zajęcia również dla grup półkolonijnych (fot. mat. prasowe Muzeum Śląskie)
    Muzeum Śląskie na wakacje przygotowało zajęcia również dla grup półkolonijnych (fot. mat. prasowe Muzeum Śląskie)
  • Rodzinnie będzie można wziąć udział w zajęciach "Co się chowa za ramą?" (fot. mat. prasowe Muzeum Śląskie)
    Rodzinnie będzie można wziąć udział w zajęciach "Co się chowa za ramą?" (fot. mat. prasowe Muzeum Śląskie)
  • Nie zabraknie działań plastycznych i kreatywnych (fot. mat. prasowe Muzeum Śląskie)
    Nie zabraknie działań plastycznych i kreatywnych (fot. mat. prasowe Muzeum Śląskie)
Czas zaplanować dzieciakom wakacje! Muzeum Śląskie przygotowało dla najmłodszych ciekawe zajęcia. Mogą w nich wziąć udział półkolonie, jak i osoby indywidualne. To gwarancja mile i twórczo spędzonego czasu oraz nauka poprzez zabawę.

Zajęcia wakacyjne w Muzeum Śląskim w Katowicach to atrakcyjnie spędzony wolny czas, w otoczeniu sztuki. Dzieci będą świetnie się bawić, działać plastycznie, rozwijając swoją kreatywność. Podczas warsztatów rodzinnych „Co się chowa za ramą?” uczestnicy uruchomią wyobraźnię, aby dorysować „ciąg dalszy” fragmentom pejzaży ze zbiorów muzeum. A potem udadzą się na wystawę, gdzie wspólnie obejrzą oryginały w Galerii Sztuki Polskiej 1900-1945.

Warsztaty dla grup półkolonijnych

Będą odbywać się przedpołudniami: od wtorku do piątku. Pierwszą propozycją są również zajęcia „Co się chowa za ramą?” (dostępne od środy do piątku w godz. 10, 12, 14), a drugą warsztaty „Na tropie Tomka”. To interaktywna zabawa w przestrzeni edukacyjnej (dostępne od wtorku do piątku), gdzie można spotkać Tomka Wilmowskiego – bohatera książek Alfreda Szklarskiego. Dzieciaki muszą odkryć tajemnicę jego zniknięcia, pomocne w tym będą pieczątki w notesie podróżnika.

Warsztaty rodzinne „Co się chowa za ramą?” odbędą się 4 lipca i 1 sierpnia w godz. 11-12.30 w Muzeum Śląskim w Katowicach (ul. T. Dobrowolskiego 1). Bilety w cenie 9 zł (od dziecka) można zakupić wcześniej online lub w kasie muzeum. Koszt propozycji warsztatowych dla półkolonii to 7 zł – od uczestnika. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 32 77 99 382 lub mailowo na adres lekcjemuzealne@muzeumslaskie.pl.

Kategoria: Warsztaty