Myszka w mieście - nowe przygody dla najmłodszych

piątek 28 czerwca 2024
Co się wydarzy, gdy pewna mała myszka wyruszy w poszukiwaniu przygody? Tego Wam nie zdradzimy, ale zrobimy co w naszej mocy, by zainteresować Was tą uroczą i zaskakującą książkową propozycją dla maluchów.

„Myszka w mieście. Nowe przygody” to druga odsłona przygód tej zwierzęcej bohaterki. Jej autorką jest Wiesława Zaręba. Pierwsza część serii nosi tytuł „Wielka wyprawa Myszki”, ale nie musicie jej znać, by w pełni cieszyć się ze wspólnej lektury „Nowych Przygód”.

Małe wydawnictwa i ukryte perełki

Dlaczego uważam, że warto zainteresować Was tą książką? Obserwując od lat rynek wydawniczy, wiem jak trudno przebić się małym wydawnictwom czy niepozornym okładkom. O ile okładka „Myszki w mieście” wygląda całkiem atrakcyjnie, o tyle wydawnictwo Kameleon nic mi nie mówiło. Nie ukrywam, że do recenzowania tej książki podeszłam więc z rezerwą. Bez zastanowienia sięgamy po książki topowych wydawnictw, ale czasem zdarza się, że gdzieś z boku przemykają świetne propozycje, o których nie słyszeliśmy. I tak właśnie jest z książką Wiesławy Zaręby, na którą naprawdę warto zwrócić uwagę.

Przepis na książkę idealną

Mamy tu wszystkie niezbędne składniki, by stworzyć z nich świetną książką dla przedszkolaków. Książka ma przygodowy charakter. Myszka wymyka się z domu i spotyka ją szereg przygód nim szczęśliwie powróci do rodzinnej norki. Całość napisana jest wierszem. Co ważne, jest to wiersz rytmiczny, z przyjemnymi rymami. Tekst bardzo dobrze brzmi, gdy czytamy książkę na głos. Ilustracje są kolorowe, całostronicowe, humorystyczne i świetnie korelują z tekstem. Jednak największym plusem tej publikacji są zagadki. Przedszkolaki kochają zagadki, a tu mamy je na każdej rozkładówce. Pytania dotyczą tekstu i ilustracji na stronie. Jest to więc dodatkowa zachęta do uważnego skupienia się na tekście i świetna nauka uważności.

Jeśli macie w domu malucha lubiącego zagadki, albo takiego, któremu trudno skupić się na słuchaniu tekstu to „Myszka w mieście. Nowe przygody” będzie dla Was idealną propozycją. To było nasze pierwsze spotkanie z tekstami Wiesławy Zaręby. Na pewno sięgniemy po kolejne i podzielimy się z Wami naszą opinią.

Kategoria: Recenzje książek