Do przytulenia i do siedzenia

niedziela 4 maja 2014
  • Zabawne poduchy przyciągają wzrok (fot. materiały Lillop)
    Zabawne poduchy przyciągają wzrok (fot. materiały Lillop)
  • Zabawne poduchy przyciągają wzrok (fot. materiały Lillop)
    Zabawne poduchy przyciągają wzrok (fot. materiały Lillop)
  • Zabawne poduchy przyciągają wzrok (fot. materiały Lillop)
    Zabawne poduchy przyciągają wzrok (fot. materiały Lillop)
  • Praktyczna poducha z antypoślizgowym spodem (fot. materiały Lillop)
Jeśli zamierzacie kupić kilka poduszek do przyozdobienia dziecięcego pokoju warto zwrócić uwagę na takie z małej manufaktury, do których dzieciakom buzie same się uśmiechają.

Poduszki w kształcie kota, psa czy jeża, w dodatku każda posiadająca własne imię, to dzieło Agnieszki Wołodko, właścicielki firmy Lillop. Spod jej ręki właśnie wychodzą lubiane przez maluchy poduchy – przytulaki, kolorowe i zabawne, a także bardzo praktyczne, pomocne mamom poduchy – przewijaki czy siedziska z wyższymi rantami, dzięki czemu dziecko uczące się siedzieć, czuje się bezpiecznie, a mama nie musi go obkładać ze wszystkich stron zwykłymi poduszkami, czy zrolowanymi kocami. Te ostatnie mają dodatkowo antypoślizgowy spód. Wszystkie uszyte są z przyjemnego weluru, który łatwo się czyści. – Pomysł na uszycie pierwszej poduszki zrodził się z bieżącej potrzeby. Kiedy mój syn, który urodził się w lutym ubiegłego roku, uczył się siedzieć, postanowiłam pomóc  mu, szyjąc właśnie tego typu poduszkę. Widać po niej, że to były moje początki – wiele razy była pruta i zszywana na nowo – śmieje się Agnieszka Wołodko.

Choć skończyła liceum plastyczne i od zawsze malowała, rzeźbiła, tworzyła biżuterię, to nigdy nie myślała o szyciu. Zmieniło się to diametralnie wraz z pierwszą poduszką. Satysfakcja z jej uszycia była tak duża, że postanowiła tworzyć następne. Do wprawy dochodziła pod okiem mamy – krawcowej.  –Teraz radość sprawia mi każda kolejna poducha, nawet jeśli denerwuję się w czasie szycia, nawet jeśli jestem niezadowolona z etapu przejściowego, efekt końcowy zawsze mnie zadowala, bo po prostu kocham te moje poduszki – mówi Wołodko.

Najbardziej dzieciom podobają się poduszki kolorowe, rodzicom, te pasujące do wnętrza, ale ich wybór jest na tyle duży, że każdy z pewnością wybierze coś dla siebie i swojego malucha. Można je kupić w trzech miejscach:  http://poduszkilillop.blogspot.com/, http://pl.dawanda.com/shop/Lillop, https://www.facebook.com/poduszkilillop

Mamy dla was w prezencie dwie poduszki, które będzie można wygrać w naszym konkursie. Szczegóły już wkrótce.