Wesołe Pluszektorium pełne nerek

wtorek 6 maja 2014
 • Organy wewnętrzne w formie pluszaków (fot. Pluszektorium)
  Organy wewnętrzne w formie pluszaków (fot. Pluszektorium)
 • Mózg Wykończony (fot. Pluszektorium)
  Mózg wykończony (fot. Pluszektorium)
 • Jelitka Zmęczone (fot. Pluszektorium)
  Jelitka Zmęczone (fot. Pluszektorium)
 • Jedna z ilustracji do książki "Co masz w środku" (fot. Pluszektorium)
  Jedna z ilustracji do książki "Co masz w środku" (fot. Pluszektorium)
Wesoły żołądek, zła nerka, zmęczone jelita czy wykończona macica - to alternatywa dla popularnych zabawek, ale także dla przekazywania dzieciom wiedzy na temat anatomii człowieka.

Nie zawsze znajdujemy odpowiednie słowa i ilustracje, dzięki którym moglibyśmy zaspokoić ciekawość dzieci na temat funkcjonowania naszego organizmu. Z pomocą rodzicom przyszła pochodząca z Rudy Śląskiej absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego – Agnieszka Nieradka. Stwierdziła, że mając w ręku serce, wątrobę, trzustkę czy żołądek, łatwiej będzie wytłumaczyć dziecku dlaczego np. boli je brzuszek. Wszystkie te organy to pluszaki własnoręcznie przez nią uszyte. Każda zabawka pochodząca z tzw. Pluszektorium, jak zabawnie nazwała zbiór „swoich” organów Agnieszka Nieradka, jest miła w dotyku, przytulna i niepowtarzalna. Każda jest też w innym humorze, tak jak ludzie, którzy w zależności od stanu zdrowia, samopoczucia, pory dnia, mają różny nastrój.

Teraz Agnieszka Nieradka zbiera środki na wydanie stworzonej przez siebie książki pt. „Co masz w środku”.  Dzięki niej, rodzicom będzie znacznie łatwiej odpowiedzieć na kłopotliwe pytania w rodzaju tych „czy jak połknę pestkę, to w brzuchu wyrośnie mi drzewo?”, „czy cola rozpuszcza zęby?”. Bohaterami książeczki będą oczywiście zabawki znane z Pluszektorium, opisane w ciekawy i przystępny sposób, łatwy dla przyswojenia przez maluchy. Wszystko opatrzone dawką humoru i ciekawymi ilustracjami. Po przeczytaniu książeczki, dzieciom z pewnością łatwiej będzie udać się do lekarza czy na badania.

Żeby wydać książkę, autorka zbiera fundusze na platformie finansowania społecznościowego Wspieram.to. Każdy może przyczynić się do jej wydania od razu ją kupując: https://wspieram.to/1281-ksiazeczka-dla-dzieci-co-masz-w-srodku.html

Mamy dla was kilka zabawek z Pluszektorium. Szczegóły już wkrótce.