Drwale uczą segregowania śmieci

środa 7 maja 2014
  • Bajka o sortowaniu śmieci jest dostępna również na stronie: www.mznk.jaworzno.pl (fot. sxc.hu)
    Bajka o sortowaniu śmieci jest dostępna również na stronie: www.mznk.jaworzno.pl (fot. sxc.hu)
Na chwilę porzucili swoje codzienne zajęcia żeby wytłumaczyć dzieciom jak ważne jest segregowanie odpadów na plastik, papier i szkło.

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie przygotował i niebawem przekaże dzieciom bajkę edukacyjną pt. "Drwale z Jaworzna - krótka historia o sortowaniu śmieci".

Kolorowa książka napisana przystępnym dla najmłodszych językiem będzie świetną pomocą dla wychowawców przedszkolnych oraz rodziców. Wyjaśnia jak powinni postępować z odpadami.

- Bohaterami bajki są drwale z Jaworzna. Drwale umieszczeni są w herbie miasta, w bajce natomiast na chwilę odchodzą od swojej codziennej pracy przy wyrębie i postanawiają wyjaśnić najmłodszym mieszkańcom, że śmieci nie wolno wyrzucać do jednego pojemnika, że trzeba je segregować na plastik, papier i szkło - tłumaczy Piotr Jamróz, rzecznik prasowy MZNK.

Krótka historia o sortowaniu śmieci trafi do jaworznickich placówek oświatowo-wychowawczych i bibliotek. Bajka jest także dostępna na stronie www.mznk.jaworzno.pl w formie multimedialnej (zakładka Bajka - http://www.mznk.jaworzno.pl/ksiazka_js/). Przez najechanie myszki można przewracać strony, a profesjonalny lektor odczyta treść.

Kategoria: Wiadomości