Kąpielisko Słupna jak nowe i darmowe

piątek 4 lipca 2014
  • Od 5 lipca można będzie korzystać z nowych atrakcji kąpieliska Słupna (fot. materiały kąpieliska)
    Od 5 lipca można będzie korzystać z nowych atrakcji kąpieliska Słupna (fot. materiały kąpieliska)
Plac zabaw w kształcie statku, wyremontowana niecka basenu, nowe punkty gastronomiczne i bezprzewodowy internet - zaniedbane mysłowickie kąpielisko zmieniło się w prawdziwą perełkę. Co istotne, można na nim wypoczywać za darmo.

Przez dziesięć lat Słupną zajmował się dzierżawca, który zaniedbał kąpielisko. Teraz ośrodek wrócił do miasta, które postanowiło je odnowić. Za 200 tys. zł przeprowadziło remont niecki basenu, uruchomiło natryski, toalety, wyremontowało pomieszczenie dla ratowników, kasy i tzw. okrąglak, w którego pomieszczeniach nowy dzierżawca będzie sprzedawał napoje i ciepłe przekąski. Przed budynkiem wygospodarowano miejsce na ogródek gastronomiczny. Na kąpielisku pojawił się też hotspot, z którego plażowicze korzystać będą za darmo. Dzieci zachwyci z pewnością plac zabaw w formie statku. Otwarcie kąpieliska zaplanowano na 5 lipca. - Obecnie wypełniamy basen wodą, tak żeby na sobotę już wszystko było gotowe. Później zostaną nam tylko drobne prace wykończeniowe – mówi Bartłomiej Gruchlik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który przejął opiekę nad kąpieliskiem.

W najbliższych dniach na Słupnej pojawią się zatem kajaki, a przy nowym placu zabaw powstaną: piaskownica, huśtawki i siłownia zewnętrzna.

Nawet, jeśli pogoda nie dopisze, podczas otwarcia ośrodka nikt nie będzie się nudził. Dzieci będą mogły skakać na dmuchańcach, chodzić po wodzie suchą stopą, zamknięte w wielkich kulach, dać sobie pomalować twarz i uczestniczyć w animacjach. Zajęcia dla najmłodszych odbywać się będą nie tylko tego jednego dnia. - Planujemy prowadzić animacje dla dzieci i młodzieży przez okres wakacyjny, a w weekendy zapewniać atrakcje plażowiczom – zapewnia Gruchlik. 

Słupna będzie czynna codziennie od godz. 10 do 18., a wstęp przez całe lato ma być darmowy. Na dalsze prace na terenie ośrodka miasto zarezerwowało już 60 tys. zł.

Kategoria: Wiadomości