Na nowoczesnym USG maluch pokazuje język mamie

środa 12 czerwca 2013
  • W nowoczesne USG 3D/4D HD LIVE niedawno zaopatrzyła się katowicka klinika Gyncentrum (fot. materiały kliniki)
    W nowoczesne USG 3D/4D HD LIVE niedawno zaopatrzyła się katowicka klinika Gyncentrum (fot. materiały kliniki)
  • W nowoczesne USG 3D/4D HD LIVE niedawno zaopatrzyła się katowicka klinika Gyncentrum
    W nowoczesne USG 3D/4D HD LIVE niedawno zaopatrzyła się katowicka klinika Gyncentrum
  • W nowoczesne USG 3D/4D HD LIVE niedawno zaopatrzyła się katowicka klinika Gyncentrum
    W nowoczesne USG 3D/4D HD LIVE niedawno zaopatrzyła się katowicka klinika Gyncentrum
Jak będzie wyglądać dziecko, na które czekasz? Czy będzie mieć nosek po mamie lub odstające uszy po tacie? Takie pytania zadaje sobie niemal każda ciężarna, ale ze względu na kiepską jakość obrazu USG, większość na odpowiedź czeka do porodu. Już nie muszą.

Dzięki supernowoczesnemu aparatowi, wykorzystującemu technologię 3D/4D HD LIVE, w który niedawno zaopatrzyła się katowicka klinika Gyncentrum (ul. Żelazna 1), już przed porodem można poznać rysy twarzy maluszka, a także zobaczyć jego grymasy, mimowolne uśmiechy, zaciskające się piąstki. Zdarza się, że córka czy synek pokażą nawet swoim rodzicom język! Nie chodzi jednak wyłącznie o zaspokojenie ciekawości mamy i taty, ale przede wszystkim o dokładniejszą diagnostykę. - Diagnostyka USG 3D/4D HD LIVE ma szczególnie znaczenie przy ocenie twarzy płodu, służy również do dokładniejszej oceny kręgosłupa, kończyn i powłok brzusznych – mówi dr n. med. Piotr Dawid, ginekolog-położnik, specjalista ds. badań prenatalnych z Gyncentrum.

Podkreśla, że nieinwazyjne badania prenatalne pozwalają zdiagnozować wady płodu, a tym samym często uratować jego zdrowie, a nawet życie.

Katowicka klinika jest jedną z pierwszych w Polsce, która zdecydowała się wykorzystać znaną już na świecie aparaturę 3D/4D HD LIVE. Zastosowana w niej technologia modyfikuje standardowe dane z USG, dodając sztuczne źródło światła, a skórze dziecka nadając naturalny kolor i fakturę. Za pomocą programu komputerowego usuwane jest częściowo tło, co powoduje, że badany płód jest dużo bardziej wyraźny, a obraz jest porównywalny do obrazu z kamery wideo. Badanie jest bezpłatne dla ciężarnych powyżej 35 roku życia i dla tych, u których lekarz stwierdził ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego chorobą genetyczną. Pozostałe panie mogą mu się poddać w cenie 200 zł w pierwszym trymestrze ciąży, a w kolejnych dwóch trymestrach - w cenie 220 zł. Nagranie na płytę CD zdjęć i filmu z badania, które będą niesamowitą pamiątką dla rodziców, kosztuje 50 zł.

Kategoria: Zdrowie