700 kalendarzy na nowy rok szkolny

czwartek 4 września 2014
  • Kalendarze na rok 2014/2015 trafiły do gliwickich podstawówek (fot. materiały prasowe)
    Kalendarze na rok 2014/2015 trafiły do gliwickich podstawówek (fot. materiały prasowe)
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Śląsk podarował uczniom gliwickich szkół podstawowych ponad 700 kalendarzy na rok szkolny 2014/2015.

Szkoły, których uczniowie dostali kalendarze, zostały wytypowane przez Wydział Edukacji gliwickiego Urzędu Miejskiego. - Posiadamy też inne wydawnictwa, dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej, zarówno dla dzieci, jak również dla młodzieży i dorosłych. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli się angażować w podobne inicjatywy - mówi Renata Ratajczak z PIEED - Śląsk.

PIEED - Śląsk prowadzony jest przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju. Jego działania adresowane są do wszystkich osób zainteresowanych funkcjonowaniem Unii Europejskiej, prawami i przywilejami jakie wynikają z członkostwa w UE oraz informacjami, z jakich instrumentów finansowych, oferowanych przez UE może skorzystać każdy obywatel. Odpowiedzi na wszystkie te pytania można uzyskać za darmo w punkcie, który działa przy ul. Bojkowskiej 3. Materiały o UE, które mogą się przydać uczniom w szkole, dostępne są także na stronie internetowej www.europedirect-slask.gapr.pl.

Kategoria: Wiadomości