Mamy już roczek!

poniedziałek 8 września 2014
  • Z okazji 1. naszych urodzin dla wszystkich obecnych i przyszłych czytelników mamy niespodziankę (fot. materiały SD)
    Z okazji 1. naszych urodzin dla wszystkich obecnych i przyszłych czytelników mamy niespodziankę (fot. materiały SD)
Rok temu pojawiły się pierwsze publikacje na portalu SilesiaDzieci.pl, a Wy zaczęliście nas nieśmiało odwiedzać. Teraz jest już nas 450 tys.

Rok temu, dokładnie 6 września 2013 r. po raz pierwszy upubliczniliśmy stronę SilesiaDzieci.pl z kilkunastoma artykułami i kilkoma podstawowymi działami: miejsca, wydarzenia, zdrowie, moda i uroda, felietony, konkursy. Stworzyliśmy też Fanpage na Facebooku. Od razu zaskoczyliście nas swoją aktywnością, bo długo nie musieliśmy na Was i Wasze opinie czekać. Dobre słowa na temat portalu zmotywowały nas do tego, aby dawać jeszcze więcej.

Powstawały kolejne działy: przepisy kulinarne (pozdrawiamy Katarzynę Kopeć-Chłodnicką z Cynamonu), recenzje książek (pozdrowienia dla Gosi Sommer z księgarni usmesmake.pl), kącik kreatywny (buziaki dla dziewczyn z Inspirello), porady ekspertów.
Ten ostatni dział sukcesywnie się rozwija dzięki Wam, bo to Wy przesyłacie nam pytania, na które nasi specjaliści odpowiadają. A są nimi: Iwona Hilderbrandt - psycholog z Pracowni Badań Psychologicznych „Twój Balans”, Anna Brończyk-Puzoń – dietetyk i wykładowca w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach oraz lek. med. Tomasz Ślęczka – ginekolog, ordynator oddziału ginekologiczno - położniczego prywatnego szpitala w Katowicach Łubinowa 3. Dziękujemy za porady!

Kolejnym naszym krokiem było wydanie bezpłatnego magazynu informacyjnego dla rodziców z województwa śląskiego „Silesia Dzieci”. Pierwszy numer ukazał się w marcu 2014 r. i cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy, aby gazeta ukazywała się cyklicznie, co kwartał. (Trzeci numer właśnie przygotowujemy i będzie dostępny 20 września w najbardziej rodzinnych miejscach w regionie). Serdeczne pozdrowienia i podziękowania dla Ani Pasinowicz-Panek z firmy www.peppers.com.pl, która tworzy te piękne graficznie magazyny również w formie multimedialnej.

Przez ten rok wzięliśmy udział w wielu znaczących akcjach edukacyjno-informacyjnych dla rodziców i dzieci, takich jak ogólnopolska akcja „Aktywna Rodzina”, której przewodziła  Dorota Zawadzka, akcja „Zdrowy tata” czy „Kobieta spełniona”. Patronowaliśmy też wielu ważnym dla regionu przedsięwzięciom. Wśród nich były Targi designu dla dzieci - Guga Kids Design czy Przystanek Śniadanie. Byliśmy również współorganizatorem wielkiego Dnia Dziecka wraz ze Stadionem Śląskim na którym bawiło się ponad 3 tys. dzieci oraz jednym z partnerów programu Mały Koncert Życzeń TVS.

Nie możemy zapomnieć w tym miejscu o naszych partnerach, którzy od początku nas wspierają: Socatots Piłkarskie Maluszki, Ale Czad – Centrum Zdrowego Aktywnego Dziecka i Rodzica, Sala zabaw Nibylandia, Teatr Gry i Ludzie, Tito Dance Studio, bawialnia Jupi Park, Miś Kuleczka Świadome Rodzicielstwo, a od niedawna Olimpijskie Dzieciaki, Kogis Portal Turystyki Dziecięcej, TVS oraz RelaksMed DlaStopy.pl. Dziękujemy!

Wielkie podziękowania również dla wszystkich dziewczyn, które współtworzą portal. W porządku alfabetycznym:  Aniu, Dobrusiu, Kamilo, Magdo, Patrycjo, Zdzisiu - to dzięki Wam powstało w ciągu tego roku ponad 1350 artykułów, zorganizowaliśmy 140 konkursów i rozpoczęliśmy współpracę z kilkudziesięcioma firmami.

Ale przede wszystkim chcieliśmy podziękować Wam - Czytelnicy nasi drodzy! Za to, że jesteście! A jest Was już 450 tys.

 

Kategoria: Wiadomości