Z widokiem na dobrą zabawę

poniedziałek 9 września 2013
 • Rainbow to jedno z urządzeń zakupionych przez Śląskie Wesołe Miasteczko (fot. materiały Wesołego Miasteczka)
  Rainbow to jedno z urządzeń zakupionych przez Śląskie Wesołe Miasteczko (fot. materiały Wesołego Miasteczka)
 • Super slide to jedna z nowonabytych atrakcji Wesołego Miasteczka (fot. materiały Wesołego Miasteczka)
  Super slide to jedna z nowonabytych atrakcji Wesołego Miasteczka (fot. materiały Wesołego Miasteczka)
 • Unikatowy cyklodrom to kolejne urządzenie zakupione przez Śląskie Wesołe Miasteczko (fot. materiały Wesołego Miasteczka)
  Unikatowy cyklodrom to kolejne urządzenie zakupione przez Śląskie Wesołe Miasteczko (fot. materiały Wesołego Miasteczka)
 • Lubiane przez najmłodszych samochody, a konkretnie Trucker Pit - nowy nabytek Wesołego Miasteczka (fot. Wesołe Miasteczko)
  Lubiane przez najmłodszych samochody, a konkretnie Trucker Pit - nowy nabytek Wesołego Miasteczka (fot. Wesołe Miasteczko)
Sezon zabaw w Śląskim Wesołym Miasteczku powoli dobiega końca. Należy się spodziewać, że następny będzie dużo ciekawszy od mijającego, ponieważ na zwiedzających będzie czekało wiele nowych atrakcji.

Dwadzieścia sześć urządzeń, które staną w śląskim lunaparku zostało zakupionych za prawie 1,8 mln zł od duńskiego wesołego miasteczka Sommerland Syd, które niedawno ogłosiło upadłość. Wszystkie, jak zapewnia dyrektor Śląskiego Wesołego Miasteczka Paweł Cebula, są stosunkowo młode, w dobrym stanie technicznym i mają przyjechać do Chorzowa w październiku. - Wiele z nich, zwłaszcza te dla najmłodszych dzieci będą funkcjonowały już od początku nowego sezonu, czyli od weekendu majowego. Inne będą uruchamiane stopniowo przez cały sezon, ponieważ jest to duże wyzwanie logistyczne – mówi Paweł Cebula. Kilka maszyn ruszy dopiero w 2015 roku.

Około osiem z zakupionych urządzeń przeznaczonych jest dla dzieci. Wśród nich trzy to dmuchańce. Jest też karuzela z filiżankami, łódka, która pływa wokół dużego słonia i sika wodą, klatka wspinaczkowa podobna do tych w rura parkach, dwa rodzaje samochodzików jeżdżących po torach – retro cars i auta terenowe. Dzieciaki zachwyci niewątpliwie kolejka preriowa rodem z Dzikiego Zachodu, koło młyńskie z sześcioma gondolami wznoszące się na wysokość ponad trzech metrów oraz ślizg po którym dzieci będą mogły zjeżdżać na matach z wysokości aż dwunastu metrów, ale tylko w towarzystwie rodziców.

Wśród zakupionych urządzeń są również te przeznaczone dla starszych miłośników parków rozrywki: karuzele (także łańcuchowa), kolejki, czy urządzenia dla osób lubiących jazdę ekstremalną.

Sezon w Śląskim Wesołym Miasteczku trwa do 29 września. Czynne jest od wtorku do niedzieli. W tygodniu od godz. 10 do godz. 18, w weekendy od godz.10 do godz.20.

Kategoria: Aktywna rekreacja