Smartfon pomoże zajść w ciążę

wtorek 9 stycznia 2018
  • Powstało mnóstwo aplikacji na smarfony, które ułatwiają życie młodym mamom
    Powstało mnóstwo aplikacji na smarfony, które ułatwiają życie młodym mamom
A potem wyjaśni, na jakim etapie rozwoju znajduje się nienarodzone dziecko, odliczy dni do porodu, a później podpowie, jak dbać o noworodka i gdzie spędzić czas ze starszym maluchem. Aplikacje na smartfony ułatwiają życie mamom.

Lubicie technologiczne nowinki? Już zaczynając starania o dziecko możecie zainstalować w smartfonie kalendarzyk cyklu miesiączkowego, np. WomanLog albo Zajść w Ciążę, za których pomocą obliczycie dni płodne. Jeśli starania zakończą się sukcesem, warto wymienić go na Asystenta Ciążowego. Po podaniu daty ostatniej miesiączki, co tydzień będzie przesyłać na wasz telefon informacje o zmianach, jakie zajdą w ciągu najbliższych siedmiu dni w organizmie dziecka i jakich objawów możecie się spodziewać same. Poradzi też, jak dbać o siebie, uspokoi, czym nie należy się martwić, a co może wymagać konsultacji z lekarzem. Co tydzień pokaże również zdjęcia płodu, znajdującego się na takim samym etapie rozwoju, jak Wasz malec i odliczy dni pozostałe do prognozowanego terminu rozwiązania.

Inną aplikacją dla ciężarnych jest Licznik Kopnięć, który mama włącza w momencie, kiedy dziecko się uaktywnia, a wyłącza, kiedy się ono uspokaja, co pozwala monitorować jego aktywność.
„Szkoda, że komórka nie może jeszcze za nas urodzić” - napisała internautka na jednym z forów dla ciężarnych. Faktycznie, na to nie ma co liczyć. Smartfon może jednak towarzyszyć mamom w początkowym okresie porodu. Wystarczy zainstalować w nim aplikację Contractions lub Contractionator, analizującą czas trwania skurczy i ich częstotliwość, by otrzymać odpowiedź, czy nadszedł właściwy moment, by jechać do szpitala.
Aplikacje na telefon mogą okazać się również pomocne po opuszczeniu porodówki. Np. Karmienie Piersią pomoże mamom wprawić się w tej niełatwej czynności, zapamiętując, z której piersi, o której godzinie i przez ile czasu jadł ostatnio niemowlak. Aplikacja umożliwia również wprowadzanie danych na temat karmienia mieszanego - piersią i mlekiem modyfikowanym, ma również wersję dla mam bliźniąt.

W sprawach pielęgnacji malców od narodzin do drugiego roku życia młodym mamom doradzi aplikacja Moje Dziecko. Zawiera ona wskazówki najlepszych polskich pediatrów i innych lekarzy, dotyczące żywienia, kąpieli czy zapobiegania chorobom, a także podpowiedzi, jak załatwić formalności związane z rejestracją noworodka w Urzędzie Stanu Cywilnego czy wyrobieniem mu numeru PESEL. Z kolei aplikacja Amazing Baby podpowie zabawy i ćwiczenia, stymulujące rozwój dziecka, które można wykonywać w domu, na dworze, podczas kąpieli czy przed snem.

To oczywiście tylko garść spośród dziesiątek aplikacji, adresowanych do mam. Większość jest darmowa, za ściągnięcie pozostałych trzeba zapłacić po kilka złotych.

Co sądzicie o takich nowinkach technologicznych?

Kategoria: Wiadomości