Wypalone anioły

czwartek 13 czerwca 2013
Kolorowy kubek, fantastyczną paterę na owoce czy przepiękną figurkę anioła strzegącego domowego ogniska można sobie kupić w sklepach z artystycznymi przedmiotami. O ileż przyjemniej byłoby jednak mieć takie cacuszka wykonane przez własne dziecko

Pracownia Ceramiki Artystycznej Lupoo w Katowicach organizuje warsztaty dla dzieci w różnym wieku. – Są to zajęcia ogólnorozwojowe, kształtujące wyobraźnię przestrzenną, poprawiające zręczność – mówi Justyna Walke, właścicielka pracowni, absolwentka Instytutu Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Zajęcia odbywające się w małych, najwyżej pięcioosobowych grupach, polegają na ulepieniu z gliny przedmiotu własnego projektu – najczęściej są to kubki, świeczniki, figurki, rzadziej biżuteria, ponieważ ona wymaga większej precyzji i zręczności. Następnie praca musi schnąć przez dwa dni, a potem zostać wypalona w specjalnym piecu. Ostatni etap to jej szkliwienie, czyli barwienie.

Podczas warsztatów, dzieci nie tylko tworzą niepowtarzalne dzieła, które mogą stać się niezwykłym upominkiem dla kogoś bliskiego, ale także dowiadują się, w jaki sposób przed tysiącami lat nasi przodkowie lepili naczynia codziennego użytku, jak je zdobili i wypalali. Zapoznają się też z elementami garncarstwa.

Zajęcia dla dzieci przedszkolnych odbywają się raz w tygodniu i trwają godzinę. Cykl czterech spotkań to koszt 100 zł. Warsztaty dla dzieci starszych trwają półtorej godziny (160 zł za cztery spotkania).

Pracownia Ceramiki Artystycznej Lupoo mieści się w Katowicach przy ul. Łętowskiego 18 (w budynku SP nr27).

Kategoria: Miejsca