Wege kuchnia, miszungowe warsztaty i pupil pod stolikiem? Bo Tak!

poniedziałek 13 kwietnia 2015
Szukacie miejsca, gdzie moglibyście pójść na obiad całą rodziną: z dziećmi, a nawet psem czy kotem? Jeśli nie musicie mieć mięsa na talerzu, Wege Przestrzeń Bo Tak czeka na was z szeroko otwartymi drzwiami.

Bo Tak, działająca od niespełna pół roku przy ul. Batorego 2 w Katowicach, to restauracja serwująca dania dla wegetarian i wegan.
Można tu zjeść obiad, ale także wpaść na przekąskę, deser lub samodzielnie skomponowaną przez siebie sałatkę. Wizyta w Bo Tak to świetny sposób, żeby przekonać niejadki do warzyw. Restauracja serwuje pyszne poczoprańce, czyli wielowarzywne placki z dipem, zaś dzieciom, które uwielbiają fastfoody, rodzice mogą zamówić vegeburgery z pieczonymi batatami zdrowsze od tradycyjnych hamburgerów z frytkami.
Czekając na posiłek maluchy nie będą się nudzić, bo dla rodzin z dziećmi wygospodarowano oddzielną salę, wyposażoną w zabawki, gry planszowe i przybory do rysowania, miękkie poduchy i niskie stoliki. Pewną niedogodnością może być fakt, że znajduje się ona na piętrze, ale obsługa chętnie pomaga rodzicom wnieść wózek.
Do Bo Tak warto przyjść zwłaszcza w niedzielę. Tego dnia co tydzień od godz. 13 do 15 organizowane są tu dla najmłodszych miszungowe warsztaty eksperymentalno-plastyczne. Udział w nich kosztuje 15 zł, ale każda rodzina, która wykupi dziecku uczestnictwo w zabawie, skorzysta z 10-proc zniżki na jedzenie. Różne zajęcia dla dzieci i dorosłych organizowane są także w inne dni tygodnia. Są to m.in. warsztaty wege gotowania z ciocią Zieleniną. Aktualny harmonogram wydarzeń planowanych w lokalu można sprawdzić na stronie bo-tak.com.pl.