Nowa szkoła rodzenia: symulatory ciąży i 500 zł na wyprawkę

wtorek 26 maja 2015
  • Szkoła rodzenia przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach zostanie otwarta 8 czerwca. Na zdjęciu Ilona Janda - jedna z położnych prowadzących (fot. mat. Megrez)
    Szkoła rodzenia przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach zostanie otwarta 8 czerwca. Na zdjęciu Ilona Janda - jedna z położnych prowadzących (fot. mat. Megrez)
Ćwiczenia na symulatorach ciąży i noworodka, pokazy łagodzenia bólu porodowego, bezpłatne badania ciężarnych i konkurs o bon na wyprawkę dla noworodka - tak promować się będzie nowa szkoła rodzenia w Tychach.

Wyposażona w nowoczesne symulatory ciąży i noworodka szkoła rodzenia przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach otwarta zostanie 8 czerwca.

Szpital zorganizował konkurs na jej nazwę, adresowany do kobiet w ciąży. Propozycje można przesyłać do końca maja na adres konkurs@szpitalmegrez.pl (regulamin dostępny na stronie www.szpitalmegrez.pl).

Autorka najlepszej nazwy otrzyma bon o wartości 500 zł do zrealizowania w sklepie z artykułami dziecięcymi. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 7 czerwca podczas Dnia Zdrowia, organizowanego przez tyski Urząd Miejski na placu pod Żyrafą w godz. od 13 do 19

Podczas imprezy położne z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego szpitala Megrez zaoferują ciężarnym m.in. bezpłatne badania KTG, czyli monitorowanie tętna płodu, badania UDT, czyli słuchanie tętna płodu i pomiar ciśnienia tętniczego przyszłych mam. Będą też pokazy łagodzenia bólu okołoporodowego na aparacie TENS, rozpoznawania potrzeb dziecka poprzez pracę z symulatorem noworodka, ćwiczenia dla przyszłego taty na jedynym w Tychach symulatorze ciąży, celem lepszego wczucia się w potrzeby ciężarnej, warsztaty chustowania, ćwiczenia na workach Sako oraz piłkach, ćwiczenia oddechowe, pokazy kąpieli i pielęgnacji noworodka oraz pozycji karmienia piersią. Przyszłe mamy mogą liczyć na upominki i gadżety.

Kategoria: Wiadomości