Krótka historia Polski – kreatywna książeczka

poniedziałek 8 czerwca 2015
 • Kreatywna książeczka to świetne uzupełnienie wcześniejszej "Krótkiej historii Polski" (fot. Ewelina Zielińska)
  Kreatywna książeczka to świetne uzupełnienie wcześniejszej "Krótkiej historii Polski" (fot. Ewelina Zielińska)
 • W trakcie rozwiązywania zadań dzieci mogą wykorzystać załączone naklejki (fot. Ewelina Zielińska)
  W trakcie rozwiązywania zadań dzieci mogą wykorzystać załączone naklejki (fot. Ewelina Zielińska)
 • Wiele uwagi poświęcono zmianom jakie nastąpiły w codziennym życiu ludzi (fot. Ewelina Zielińska)
  Wiele uwagi poświęcono zmianom jakie nastąpiły w codziennym życiu ludzi (fot. Ewelina Zielińska)
 • Dzięki konturowym mapom dzieci przyswoją również podstawowe wiadomości z geografii Polski (fot. Ewelina Zielińska)
  Dzięki konturowym mapom dzieci przyswoją również podstawowe wiadomości z geografii Polski (fot. Ewelina Zielińska)
Bardzo lubimy uzupełnienia i dodatki wszelkiego rodzaju. Gdy jeden tytuł trafi w gust dziecka – dobrze wiedzieć, że możemy do niego dołożyć coś jeszcze, by zainteresowanie tematem nie ustało. Teraz można wrócić do opowieści o polskich dziejach znanych z map "Krótkiej historii Polski" dzięki kreatywnej książeczce.

Pierwsza rzecz, która zwróciła moją uwagę to równoległy tekst angielski towarzyszący nam na wszystkich stronach. Tekst ten wcale nie przeszkadza polskim użytkownikom, a bardzo rozszerza możliwości zastosowania tej książeczki. 

Drugą rzeczą są naklejki – dzieci kochają naklejki! 77 naklejek w zupełności zrekompensuje małym czytelnikom całkowity brak kolorów wewnątrz książki, która jest przede wszystkim kolorowanką.

W trakcie uzupełniania rysunków dzieci zapoznają się z wielkimi Polakami, godłem i stolicami. Znajdziemy tu też mapy-plakaty znane z "Krótkiej historii Polski", które można pokolorować i powiesić. Większość zadań skupia się na uświadomieniu dzieciom zmian jakie zaszły przez stulecia w codziennym życiu ludzi. Znajdziemy tu strony skupiające rysunki pojazdów z różnych epok, wynalazków, monet czy strojów. Część zadań wymaga podstawowej znajomości liter i liczb, choć generalnie są one tak ułożone by zainteresować zarówno młodszych i starszych historyków.

Książeczka jest świetnym przedłużeniem zabawy z polską historią. Dodatkowo do każdego zadania przydzielono naklejkę nagrodę z polską flagą. Dla fanów kolorowania książka jest idealnym wyborem, dla tych, którzy za kolorowaniem nie przepadają książka może być okazją do przełamania oporów. 

Kategoria: Recenzje książek