Megawojownicy na arenie

środa 1 lipca 2015
 • "Megawojownicy" to dynamiczna gra wydawnictwa REBEL (fot. Ewelina Zielińska)
  "Megawojownicy" to dynamiczna gra wydawnictwa REBEL (fot. Ewelina Zielińska)
 • Gra toczy się na arenie, którą tworzymy z odwróconego pudełka (fot. Ewelina Zielińska)
  Gra toczy się na arenie, którą tworzymy z odwróconego pudełka (fot. Ewelina Zielińska)
 • Karty, które zagrywamy w każdej turze określają kolejność, siłę oraz rodzaj ataku naszej postaci (fot. Ewelina Zielińska)
  Karty, które zagrywamy w każdej turze określają kolejność, siłę oraz rodzaj ataku naszej postaci (fot. Ewelina Zielińska)
 • Warto zagrać każdą postacią, ponieważ mają one różne cechy (fot. Ewelina Zielińska)
  Warto zagrać każdą postacią, ponieważ mają one różne cechy (fot. Ewelina Zielińska)
„Megawojownicy” to rewelacyjna gra dla starszych urwisów wydana przez wydawnictwo REBEL. W naszym wypadku przypadła do gustu męskim przedstawicielom wszystkich trzech pokoleń – mi jako mamie również. Zapraszam na wielką rozróbę!

Historia wokół której stworzona została gra nie jest może zbyt zaskakująca, ale sprawia, że oglądającym ją chłopcom błyszczą oczy. Oto grupa wojowników staje na arenie i walczy w pojedynku, gdzie ścierają się wszyscy jednocześnie, a zwycięzca, otrzymujący tytuł megawojownika, może być tylko jeden.

Reguły są proste i każdy zapamięta je po pierwszej rozgrywce. Wybieramy postać, którą będziemy grać, a wraz z nią otrzymujemy określoną liczbę żetonów życia i ewentualne specjalne zdolności oraz karty, które reprezentują działania na arenie. Graczy wystarczy dwóch, choć w wypadku tej gry im nas więcej, tym rozgrywka bardziej pasjonująca, a zwroty akcji zaskakujące.

Każda postać ma inne zdolności, zależnie od rozmiaru inną liczbę żyć i wartość obrony. Dzięki temu każdym wojownikiem gra się inaczej, a gra nie nudzi się nawet po wielu rozgrywkach. Możemy atakować wręcz i z dystansu, a to czy atak będzie udany wynika z rzutu kostką. Rzucanie kośćmi daje sporą losowość co, moim zdaniem, jest zaletą w grach rodzinnych i pozwala każdemu cieszyć się zwycięstwem. Zwycięzcą zostaje ten, który po 7 rundach pozostaje na arenie. W wypadku, gdy graczy pozostało kilku wygyrwa posiadacz największej liczby laurów, które zdobywamy skutecznie  atakując innych graczy.

Wszystkie elementy gry zostały wykonane ze starannością: kartonowe figurki stoją solidnie, grę łatwo się składa, a pomysł z areną budowaną z odwróconego pudełka jest rewelacyjny.

Rozgrywka, zgodnie z opisem na opakowaniu, trwa około 30 min, więc nawet młodsi gracze nie powinni mieć problemu z koncentracją w trakcie gry. Dedykowanym wiekiem jest 8+, ale  jeśli do gry usiądą dorośli to młodsi, doświadczeni fani planszówek dadzą sobie radę. Polecamy na szybkie rodzinne rozgrywki. Nie tylko dzieci będą się dobrze bawić i kto wie kogo ogłosicie megawojowikiem?

Grę można kupić na stronie wydawnictwa Rebel oraz wygrać w naszym konkursie