Nowe kąpielisko w Rudzie Śląskiej [WIDEO]

środa 15 lipca 2015
W piątek 10 lipca po raz pierwszy można było skorzystać ze zmodernizowanego kąpieliska w Rudzie Śląskiej. To trzy nowe baseny, zjeżdżalnie, platforma do opalania z leżakami, plac zabaw oraz siłownia. Cała inwestycja kosztowała 16,8 mln zł. Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się 18 lipca.

Realizację inwestycji rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku. W jej ramach powstał 25-metrowy basen sportowy o maksymalnej głębokości 1,8 metra z wydzielonymi torami i kubaturze 476 tys. litrów oraz basen rekreacyjny o długości 46 i szerokości 23 metrów oraz głębokości od 0,6 do 1,2 metra i kubaturze 936 tys. litrów. Basen rekreacyjny dodatkowo wyposażony jest w kilka atrakcji wodnych oraz dwie zjeżdżalnie, w tym jedną 3-torową. Atrakcją jest też platforma do opalania wyposażona w 35 leżaków.
Dodatkowo zostały zaadaptowane pomieszczenia na sale zabaw dla dzieci oraz wydzielono miejsce, gdzie mamy z małymi dziećmi będą mogły skorzystać z przewijaków.

Na miejscu funkcjonuje już także instalacja fotowoltaiczna, która wykorzystywana jest do zasilania obiektu w energię elektryczną oraz do podgrzania wody basenowej. – Oznacza to duże oszczędności w utrzymaniu obiektu, a dzięki możliwości podgrzania wody będziemy mogli wydłużyć okres użytkowania basenów – podkreśla wiceprezydent Michał Pierończyk.

Zachętą do korzystania z odnowionego kąpieliska powinny być także atrakcyjne ceny. – Chcemy, żeby z basenów korzystały całe rodziny, dlatego ceny tak skalkulowaliśmy, aby jak najwięcej rudzkich rodzin mogło podczas lata  wypoczywać na terenie kąpieliska – mówi wiceprezydent Michał Pierończyk. Za całodniowy pobyt na basenie osoba dorosła zapłaci 10 zł, natomiast bilet ulgowy kosztować będzie 6 zł. Skorzystać z niego będą mogły dzieci, młodzież szkolna, studenci do 25 lat, emeryci powyżej 65 roku życia oraz renciści. Co ważne, dzieci do 6. roku życia będą mogły wejść na basen bezpłatnie, natomiast dla rodzin z Rudzką Kartą Rodziny 3+ przewidziano 50 proc. zniżkę.

W sobotę 18 lipca, na terenie kąpieliska odbędzie się Hawaii Party - będzie to swego rodzaju uroczyste otwarcie obiektu. W tym dniu wejście na basen będzie bezpłatne. Początek imprezy o godz. 10. W programie m.in. aqua aerobik, pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy, bitwa na pistolety wodne, pływackie wyścigi na dmuchanych dziwadłach, a na zakończenie o godz. 16 - koncert zespołu Gang Olsena Acoustic Trio.

Nowe kąpielisko znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Ratowników.

 

Kategoria: Wiadomości