Rękawiczkofon i świecący tonik. BAMO czeka na studentów

wtorek 8 września 2015
  • Będzińska Akademia Małego Odkrywcy zaprasza na zajęcia (fot. mat. organizatora)
    Będzińska Akademia Małego Odkrywcy zaprasza na zajęcia (fot. mat. organizatora)
Eksperymenty, wykłady, spektakle i lekcje muzealne czekają na małych studentów Będzińskiej Akademii Małego Odkrywcy. Wkrótce rozpoczną się zapisy.

Zajęcia BAMO adresowane są do dzieci w wieku 7-12 lat, a celem projektu jest przekazanie małym studentom wiedzy z różnych dziedzin nauki w atrakcyjny sposób. Tematyka zajęć znacznie wykraczać będzie poza program szkolny.

Podczas pierwszego spotkania 26 września najmłodsi zwiedzą od kuchni Teatr Dzieci Zagłębia i obejrzą spektakl „Opowieści z ulicy Brokatowej”. Dwa tygodnie później w Pałacu Mieroszewskich wezmą udział w zajęciach na temat heraldyki. Kolejne zajęcia, taneczne, odbędą się w Ośrodku Kultury w Będzinie. W siedzibie Urzędu Miejskiego mali studenci będą z kolei mogli poeksperymentować w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Światła i Technologii Wykorzystujących Światło ONZ. Sprawią m.in., że tonik spożywczy zaświeci na zielono. W ramach „studiów” dzieci będą mogły wziąć udział także m.in. w zajęciach scrapbookingu, zbudować aparat otworkowy czy oryginalny instrument muzyczny - rękawiczkofon. Zajęcia zaplanowano w soboty. Zapisy rozpoczynają się 14 września. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Deklaracja uczestnictwa, regulamin i

harmonogram zajęć dostępne są na stronie www.bedzin.pl.

Kategoria: Warsztaty