Poszukajmy razem mamy

czwartek 15 października 2015
 • "Mała biała rybka" to książka dla najmłodszych od wydawnictwa Mamania (fot. Ewelina Zielińska)
  "Mała biała rybka" to książka dla najmłodszych od wydawnictwa Mamania (fot. Ewelina Zielińska)
 • Zmartwiona i wystraszona rybka szuka swojej mamy (fot. Ewelina Zielińska)
  Zmartwiona i wystraszona rybka szuka swojej mamy (fot. Ewelina Zielińska)
 • Po drodze spotyka różne wodne stworzenia, która reprezentują poszczególne kolory (fot. Ewelina Zielińska)
  Po drodze spotyka różne wodne stworzenia, która reprezentują poszczególne kolory (fot. Ewelina Zielińska)
 • Przygoda wydaje się być niebiezpieczna, ale wszystko dobrze się kończy (fot. Ewelina Zielińska)
  Przygoda wydaje się być niebiezpieczna, ale wszystko dobrze się kończy (fot. Ewelina Zielińska)
„Mała biała rybka” to prosta i czuła historia dla małych czytelników, którzy dopiero zaczynają przygodę z książką. Mała rybka zabiera nas w podróż w poszukiwaniu tego, co dla niej najważniejsze – kochającej mamy.

„Mała biała rybka” to książka wydawnictwa Mamania skierowana do maluszków. Bohaterką książki jest malutka rybka, która w oceanie pełnym wodnych stworzeń próbuje szukać swojej mamy. Prosty tekst i przesłanie idealnie wpasują się w możliwości odbioru najmłodszych dzieci. Rybka nie zachwyca się spotkanymi stworzeniami, nie rozmawia z nimi – chce jak najszybciej znaleźć się blisko rybiej mamy.

W trakcie lektury dziecko poznaje kolory i nazwy morskich stworzeń, które spotyka bohaterka. Bardzo spodobało nam się, że tylko rybka i rybia mama mają tęczowe grzbiety – to taka prosta symbolika - one dwie posiadają wszystko to, co inni mają tylko po troszku.

W książce od razu zwraca uwagę minimalistyczna ilustracja. Wszechobecne czarne tło i żywe, mocne kolory stworzeń przyciągną wzrok najmłodszych. Dodatkowo zarówno morskie otoczenie i zwierzęta są pozbawione detali, dzięki czemu maluszek bez trudu wysłucha, obejrzy i opowie o każdym elemencie historii.

„Mała biała rybka” to idealna pozycja dla najmłodszych. Każda mam doceni czułość, która kryje się w tej prostej historii. 

Kategoria: Recenzje książek