Dzieci zaprojektują pluszaki, IKEA je uszyje

niedziela 25 października 2015
  • Rysunki dzieci moga stać się pluszakami dostępnymi na całym świecie (fot. Ikea)
    Rysunki dzieci moga stać się pluszakami dostępnymi na całym świecie (fot. Ikea)
Popularna sieć sklepów z wyposażeniem wnętrz po raz kolejny uszyje pluszaki, zaprojektowane przez dzieci. Każda rysunkowa postać zgłoszona do konkursu „Mazania się spełniają” ma szansę stać się zabawką i trafić do sklepów na całym świecie. Część dochodu ze sprzedaży maskotek pomoże dzieciom w najbiedniejszych regionach świata.

Konkurs „Mazania się spełniają” to inicjatywna, dzięki której każde dziecko ma szansę zostać artystą i pomóc rówieśnikom z odległych części świata. To także okazja, aby zabawka stworzona na podstawie jego projektu trafiła do sklepów na całym świecie.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać rysunek wykonany przez dziecko w wieku do 12 roku życia, korzystając ze strony www.spelnijmazania.pl . Zbieranie prac rozpoczyna się 8 listopada i potrwa do 6 grudnia. Po tym czasie prace 20 polskich finalistów trafią pod obrady jury, a potem staną w szranki z projektami dzieci z całego świata. Spośród nich jurorzy wybiorą 10, na podstawie których powstają zabawki. Katowicki sklep IKEA warto odwiedzić 8 listopada, bo właśnie od tego dnia pojawią się tam w sprzedaży pluszaki z poprzedniej edycji.

Konkurs „Mazania się spełniają” jest częścią akcji kampanii „Pluszaki dla Edukacji”. W czasie jej trwania IKEA Foundation od zakupu każdej maskotki przekazuje 1 euro na rzecz programów edukacyjnych realizowanych przez UNICEF i Save The Children w najbiedniejszych regionach świata.

Bez względu na wyniki konkursu światowego, na zlecenie sieci IKEA zabawki dla 20 polskich finalistów uszyje Maja Mencel ze Stowarzyszenia Babiniec.

Dotychczas w ramach akcji IKEA Foundation przekazała 77 mln euro na wsparcie 99 projektów, docierając do ponad 11 milionów dzieci w 46 krajach.

Kategoria: Wiadomości