Bezpłatne lakierowanie zębów z nauką szczotkowania

poniedziałek 9 listopada 2015
  • Program profilaktyczny skierowany jest do dzieci w wieku 6-12 lat (fot. foter.com)
    Program profilaktyczny skierowany jest do dzieci w wieku 6-12 lat (fot. foter.com)
Dzieci i nastolatki z Sosnowca mogą skorzystać z bezpłatnego programu profilaktyki próchnicy. Wystarczy, że rodzice zapiszą je na wizytę w jednej z trzech przychodni stomatologicznych

W ramach programu dentysta bezpłatnie oceni stan higieny jamy ustnej, stan uzębienia i zgryz młodego pacjenta oraz polakieruje mu zęby preparatem z fluorem, by wzmocnić szkliwo i ochronić je przed działaniem bakterii. Wizyta obejmować będzie też instruktaż mycia zębów dla dziecka oraz poradę dla rodzica na temat prawidłowej higieny jamy ustnej i racjonalnego odżywiania swojej pociechy.

Program skierowany jest do dzieci zamieszkałych w Sosnowcu w wieku od 6 do 12 lat oraz  do piętnastolatków z tego miasta. Za badania i zabiegi płaci gmina, a skorzystać z nich można do 18 grudnia lub do wyczerpania limitu miejsc.

Bezpłatne badania wraz z zabiegiem lakierowania oferują trzy placówki: Dentilux przy ul. Kaliskiej 27 (tel. 32 266 73 44), Centrum Medyczne DosMedica przy ul. Czarnej 7 (tel. 32 297 50 81) oraz NZOZ Nasza Przychodnia przyul. Kisielewskiego 2 ( tel. 32 263 24 84). Wystarczy zadzwonić i zarejestrować się na wybrany dzień.

Przed zabiegiem lakierowania zębów warto zdecydować się na oczyszczenie ich, czyli scaling i piaskowanie, gdyż osad czy kamień nazębny utrudnią dostarczanie zębom fluoru. Nie jest to jednak wymogiem i dziecko może po prostu przed przyjściem do dentysty starannie umyć zęby.

Kategoria: Wiadomości