Wesołe piosenki dla dzieciaków

czwartek 26 listopada 2015
  • Płyta Sióstr Wajs to piosenki stworzone z myślą o najmłodszych słuchaczach (fot. mat. Prym Art)
    Płyta Sióstr Wajs to piosenki stworzone z myślą o najmłodszych słuchaczach (fot. mat. Prym Art)
Patronat silesiadzieci.pl
20 listopada odbyła się premiera debiutanckiej płyty „Siostry Wajs & Stonoga”. Na polskim rynku muzycznym nie mamy obecnie zbyt wielu projektów muzycznych dla dzieci, dlatego warto poznać wesołe piosenki Sióstr.

W muzyce rozrywkowej dla dzieci od dawna brakuje świeżej krwi. Kolejne pokolenia wychowują się na ponadczasowych hitach Majki Jeżowskiej, Anny Jurksztowicz, Fasolek i Natalki Kukulskiej. Siostry Wajs, znane od lat jako producentki oraz wykonawczynie przedstawień teatralnych i programów dla dzieci miały pomysł na stworzenie czegoś nowego.

Na płycie „Kolorowa stonoga” znajdują się piosenki napisane z myślą o najmłodszych, którzy będą mogli wspólnie z Siostrami zanucić wesołe melodie, zapleść warkoczyki w rytmach kubańskiej muzyki, pobawić się przy afrykańskich dźwiękach, rozwiązać słowne zagadki i zasnąć ukołysani śpiewem syreny. Płyta zawiera również bonus w formie wersji instrumentalnej singla „Kolorowa stonoga”, który mali wokaliści będą mogli zaśpiewać zupełnie sami.

A już 6 grudnia „Siostry Wajs & Stonogę” będzie można zobaczyć na żywo podczas koncertu promującego płytę w Bytomskim Centrum Kultury o godz. 17.00. To też świetna okazja, aby poprosić o specjalną dedykację na płycie.

Kategoria: Wiadomości