Nowa przygoda Pana Totiego

piątek 8 stycznia 2016
 • Najnowsze przygody małego człowieczka to "Pan Toti i sprawa fryzury" (fot. Ewelina Zielińska)
  Najnowsze przygody małego człowieczka to "Pan Toti i sprawa fryzury" (fot. Ewelina Zielińska)
 • Pan Toti ma niezwykłe hobby - penetruje kopalnie w poszukiwaniu skarbów (fot. Ewelina Zielińska)
  Pan Toti ma niezwykłe hobby - penetruje kopalnie w poszukiwaniu skarbów (fot. Ewelina Zielińska)
 • Tym razem Pan Toti znajdzie czarodziejski grzebień (fot. Ewelina Zielińska)
  Tym razem Pan Toti znajdzie czarodziejski grzebień (fot. Ewelina Zielińska)
 • Ciekawe ilustracje z podpisami spodobają się dziecięcym czytelnikom (fot. Ewelina Zielińska)
  Ciekawe ilustracje z podpisami spodobają się dziecięcym czytelnikom (fot. Ewelina Zielińska)
Pan Toti to malutki człowieczek znany maluchom z filmów animowanych i książeczek. Stworzony przez Joannę Sorn Garę szybko podbił serca małych widzów i czytelników. Wydawnictwo Skrzat wydało niedawno nową część przygód Pana Totiego „Pan Toti i sprawa fryzury”.
„Pan Toti i sprawa fryzury” rozpoczyna się klasycznie – malutki człowieczek schodzi do ukrytej pod podłogą kopalni by szukać skarbów, a tam znajduje czarodziejski grzebień. Łysy do tej pory Pan Toti za sprawą grzebienia doczeka się imponującej fryzury. Czy bujne włosy przyniosą Totiemu wiele radości i co o nowym uczesaniu powie jego przyjaciel Hehel? Dowiecie się tego z najnowszej części przygód.
 
Początkowo książka nas nie zachwyciła – jest mała i niepozorna jak jej bohater, ale gdy już zaczęliśmy czytać okazało się, że świat Pana Totiego ma nam wiele do zaoferowania. Postacie w niej występujące mają jakiś nieopisany urok, który sprawia, że spotykając Pana Totiego po raz pierwszy bez wahania chce się poznać kolejne przygody. 
 
W niewielkiej, poręcznej książeczce znajdziemy mnóstwo autorskich ilustracji, które poprowadzą zarówno samodzielnie czytające dzieci, jak i maluszki poprzez tekst. Sama fabuła oraz użyte słownictwo pozwalają cieszyć się przygodami Totiego przedszkolakom oraz dzieciom rozpoczynającym przygodę z czytaniem. Na ilustracjach autorka przemyciła sporo ciekawostek tj. podpisane rysunki łąkowych roślin, układ sztućców na stole czy galeria fryzur z różnych epok. 
 
Pan Toti to postać niezwykle sympatyczna, która każdą przygodę podsumowuje rymowanym morałem. Z najnowszej przygody dowiemy się, że warto być sobą, a poza morałem wyniesiemy wiedzę na temat łąkowych roślin i radość z przeżycia niezwykłej i zaskakującej przygody.

„Pan Toti i sprawa fryzury” można wygrać w naszym konkursie

Kategoria: Recenzje książek