Brazylijskie klimaty na Śląsku

piątek 15 listopada 2013
  • Zajęcia sportowe w Socatots to duża frajda dla dzieci (fot. materiały Socatots)
    Zajęcia sportowe w Socatots to duża frajda dla dzieci (fot. materiały Socatots)
Czy półroczne niemowlę może brać udział w zajęciach piłkarskich? A czy sześciolatek może być lepszy w grze w piłkę nożną od swoich starszych kolegów z Brazylii? Socatots udowadnia, że takie rzeczy są możliwe.

Idea i metoda programów Socatots: Piłkarskie Maluszki (skierowana do dzieci w wieku od 6 miesięcy! do 5 lat) oraz Brazilian Soccer School (do dzieci od 5 do 13 roku życia) powstała w Anglii, a inspirowana była metodami szkoleniowymi brazylijskich piłkarzy. Grają oni na mniejszych boiskach i cięższą piłką, co wymusza szybszą i bardziej kombinacyjną grę.
Nie chodzi tu jednak o to, aby wyszkolić jak najlepszego piłkarza (choć to niewątpliwie może być skutkiem ubocznym uczęszczania na zajęcia). Chodzi o to, żeby się dobrze bawić i rozwijać swoje umiejętności.
 - Zajęcia Socatos to wspaniała przygoda dla dziecka i rodzica. Wspólna aktywność fizyczna zbliża i wzmacnia relacje. Socatots to nie tylko ruch, to także muzyka, nauka liczenia i kolorów, dużo zabaw poprzez które dzieci uczą się współpracy – informuje Łukasz Nowak, trener Socatots.
Z ich oferty korzystają już dzieci na całym świecie, a od kilku lat również w Polsce. Obecnie na zajęcia uczęszcza 3500 dzieci tygodniowo, w około 150 lokalizacjach w 66 miastach całej Polski. Na Śląsku młodych miłośników piłki nożnej jest już 200.
- Uważam, że Futebol de Salão i Socatots rozwijają kontrolę nad szybkością pracy stóp oraz świadomość. Mi to zdecydowanie bardzo pomogło i polecam, żebyście podążali drogą wyznaczoną przez Brazylijskie Szkółki Piłkarskie oraz przez Socatots – zachwala były brazylijski piłkarz, Roberto Carlos.
Wśród globalnych przyjaciół Socatots i BSS są również Książę William, Wayne Rooney, Carlos Alberto, Ronaldo, Pele, Michael Owen czy Keira Knightley.

Kluby Socatots na Górnym Śląsku znajdują się w: Bytomiu, Bielsku-Białej, Chorzowie, Czerwionce-Leszczynach, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Jastrzębiu Zdroju, Jaworznie, Katowicach, Mysłowicach, Piekarach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Świętochłowicach, Tychach, Zabrzach i Żorach.
 

Więcej informacji znajduje się na stronie www.socatots.pl oraz na www.facebook.com/przyjaciele.socatots

Kategoria: Aktywna rekreacja