Nie wyglądasz tak źle… ciekawe kiedy schudniesz

wtorek 2 lutego 2016
  • A co Was najbardziej zaskoczyło, kiedy byłyście w ciąży? (fot. foter.com)
    A co Was najbardziej zaskoczyło, kiedy byłyście w ciąży? (fot. foter.com)
Mój planowany termin porodu zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze tylko trzy tygodnie, może mniej... Teraz, kiedy wszystko już przygotowane, wszystkie must have przyszłej mamy i małego człowieka kupione, wyprane, wyprasowane, przyszedł czas na przemyślenia…

Jak chyba każda kobieta w ciąży trochę się boję – porodu, małego stworzenia, które ponoć przewraca życie do góry nogami, ale też zastanawiam się, co przez te dziewięć miesięcy mnie zaskoczyło… I zdecydowanie nie był to jej przebieg. Nie były to mdłości, zgaga, rozmiar brzucha, senność nie do przewalczenia. O tym wszystkim wie nie tylko średnio uświadomiona kandydatka na mamę, ale także wszyscy „komentatorzy” wkoło. No właśnie, ci „komentatorzy” zaskoczyli mnie najbardziej.

Nie spieszyliśmy się z ogłaszaniem dobrej nowiny nawet rodzinie, ponieważ pierwszą ciążę poroniłam. Chcieliśmy dać sobie trochę czasu. Cieszyliśmy się, ale i bardzo baliśmy. Kiedy już poinformowaliśmy o ciąży najbliższych, a potem tych dalszych, codziennie przychodziło nowe zaskoczenie. „No w końcu, jesteście już trzy lata po ślubie, najwyższy czas”, „Dobrze, że po tym co się stało, nie czekaliście za długo. To byłoby bez sensu”, „Już myślałam, że się nie doczekamy…”, i później: „Co taki mały ten brzuch?”, „Już ósmy miesiąc, no faktycznie nie wyglądasz tak źle”, „Ciekawe kiedy schudniesz, ja do tej pory się męczę”. I gwóźdź programu: „Teraz to już mogę ci powiedzieć. Zmówiłem już za was Nowennę, jakoś długo się nie staraliście…”. Tak, najbardziej zaskoczyli mnie „komentatorzy”.
 

A co Was najbardziej zaskoczyło, kiedy byłyście w ciąży? Piszcie na adres: redakcja@silesiadzieci.pl

Ciekawe listy opublikujemy. 

Kategoria: Felietony

Zobacz także

Białe bruzdy na ciele zwane rozstępami pojawiają się najczęściej w okresie dojrzewania i w ciąży (fot. foter. com)

Powiększający się w czasie ciąży brzuch, zwłaszcza od 4. miesiąca, powoduje intensywnie rozciąganie skóry, czasem ponad jej możliwości, a podwyższony poziom kortyzolu zmniejsza syntezę kolagenu. Może to skutkować zerwaniem włókien kolagenowych, które w efekcie końcowym zabliźniają się pozostawiając na skórze białe prążki, głównie w obrębie ud, pośladków, brzucha i piersi.

Rozstępy - wróg nr 1 kobiet ciężarnych