Szlak Zabytków Techniki dzieciom

poniedziałek 22 lutego 2016
  • "Młodzi odkrywcy na Szlaku" to wyjątkowa książka, która trafi do śląskich podstawówek. Można ją też ściągnąć ze strony internetowe  www.zabytkitechniki.pl (fot. mat. organizatora)j
    "Młodzi odkrywcy na Szlaku" to wyjątkowa książka, która trafi do śląskich podstawówek. Można ją też ściągnąć ze strony internetowe www.zabytkitechniki.pl (fot. mat. organizatora)j
Położony na terenie województwa śląskiego Szlak Zabytków Techniki to najlepsza trasa turystyki industrialnej w Polsce. Książeczka edukacyjna „Młodzi odkrywcy na Szlaku” to przewodnik dla najmłodszych pasjonatów przemysłowej historii regionu.

Publikacja jest adresowana do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Powstała na bazie wywiadów przeprowadzonych w obiektach Szlaku Zabytków Techniki. Podzielono ją na dziewięć działów tematycznych, poświęconych poszczególnym obiektom i ich charakterystycznej działalności.

Kolejne rozdziały poświęcono kopalniom i życiu górników, kolei, hutnictwu, srebrnym podziemiom, prądowi i falom radiowym, wodzie i ogniowi, drukarzom, wypiekowi chleba i włókiennictwu.

Książka powstała z inicjatywy referatu promocji dziedzictwa industrialnego Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego. W pracę nad nią zaangażowały się też Instytucja Kultury Zamek Cieszyn oraz studio projektowo-ilustratorskie Dinksy.

Twórcy książki odwiedzili 22 zabytki techniki zlokalizowane w 17 miejscowościach. Podczas każdej z wizyt zwracali uwagę na to, co może zafascynować dzieci w danym obiekcie oraz pytali o ofertę warsztatową i edukacyjną.

70-stronicowa książka zostanie rozesłana za darmo do podstawówek w regionie. W wersji elektronicznej może ściągnąć ją każdy ze strony www.zabytkitechniki.pl z zakładki „Odkryj więcej”.

Kategoria: Wiadomości