Wiosna, ach to ty... a z nią nowa "Silesia Dzieci"

poniedziałek 18 kwietnia 2016
Nadszedł czas na kolejne, wiosenne wydanie magazynu "Silesia Dzieci". To już ósmy numer tej gazety, pełen porad, informacji z regionu oraz inspiracji. Magazyn jest bezpłatny i dostępny w najważniejszych, rodzinnych miejscach w woj. śląskim.

W tym numerze sporo miejsca poświęcamy największej na Śląsku imprezie motorsportowej – 5. Rajdowi Mikołowsko-Żorskiemu, który odbędzie się 23-24 kwietnia. Jesteśmy partnerem tego wydarzenia i organizatorem atrakcji dla dzieci na mikołowskim rynku (więcej o tym przeczytacie także tutaj). Ponadto w numerze: propozycje na ciekawe spędzenie majówki, wiosenna moda i porady ekspertów. Psycholog Iwona Hildebrandt oraz kosmetolog Ewa Żabińska-Lubowiecka podpowiadają, jak poradzić sobie z problemem obgryzania paznokci u dzieci, a Michał Wrzosek, właściciel Rowerowej Akademii Juniora, przedstawia 6 kroków do nauczenia dziecka jazdy na rowerze. W dziale „Silesia na Tropie” odkrywamy nowe miejsca na mapie Śląska, do których warto zabrać pociechę. W rubryce „Jak za bajtla” wspomnieniami z dzieciństwa dzielą się z Wami ‒ jak zawsze ‒ znane i pochodzące ze Śląska osoby. Tym razem są to Łukasz Kurzeja, pilot rajdowy Krzysztofa Hołowczyca, oraz generał Roman Polko. Jak w każdym numerze mamy też dla Was całą stronę z kuponami zniżkowymi od lokalnych firm na ich produkty i usługi.

Magazyn jest bezpłatny! Możecie go znaleźć w najważniejszych rodzinnych miejscach w regionie.

Sklepy i bawialnie:

Centrum Handlowe City Point w Tychach, Sklep z zabawkami Mój Świat Modeli w Chorzowie, bawialnia Kraina Czarów w Katowicach, Fair Play w Tychach, Sala Zabaw Nibylandia w Katowicach, Jupi Park w SCC w Katowicach, sklep Cali Mali w Gliwicach, Laboratorium Sztuki w Andromedzie – Tychy, sklep Lullilay w Mysłowicach, Tuptupki w Katowicach, Bajkowa Kraina w Knurowie, Świetlica Gryfne Granie w Katowicach

Firmy organizujące zajęcia dodatkowe:

Dąbrowski Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Chorzowie, Cieszynie, Czeladzi, Olkuszu, Żywcu, Łazach, Zawierciu, Świętochłowicach, Siemianowicach Śląskich, Bobrownikach, Ogrodzieńcu; Edukido w Katowicach, Kluby Socatots w: Tychach, Piekarach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Świętochłowicach, Zabrzu, Żorach, Centrum Helen Doron w: Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Bytomiu, Siemianowicach Śląskich, Tarnowskich Górach, Fundacja Edukacyjna Kombinatory w Sosnowcu, Sport Poziom 450 w Sosnowcu, Klub Sportowy Alpino w Katowicach, Uniwersytet Rozwoju w Chorzowie, Cynamon Sztuka Gotowania w Katowicach, MDK1 w Tychach, Fabryka Tańca w Knurowie.

Lokale gastronomiczne:

Appassionata w Radzionkowie, Stara Piekarnia w Bytomiu, Cafe Rodzinka w Będzinie, Pinocchio Cafe w Gliwicach, Kolorowy Talerz w Tychach.

Żłobki, przedszkola, szkoły:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Tychach, Przedszkole Filip Maja w Dąbrowie Górniczej, Zespół Szkół Prywatnych w Katowicach (ul. Witosa 18), Prywatne Przedszkole  Baby Planet w Sosnowcu, Przedszkole Kraina Malucha w Sosnowcu, Akademia Wesołego Przedszkolaka w Katowicach, Uniwersytecki Żłobek "Elementarz" w Katowicach

Placówki zdrowia:

Szpital gin.-poł. w Katowicach Łubinowa 3, Gabinet ginekologiczny Izabela Sirko Tychy, Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe w Żorach, Gabinet stomatologiczny Ewy Monkos – Wróżka Zębuszka w Bytomiu, NZOZ All-Medicus w Katowicach, Vita Sport Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe w Żorach, Strefa Bytu w Katowicach.

Placówki kulturalne:

Kino Amok w Gliwicach, Bytomskie Centrum Kultury; Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek; Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach, MCK Tychy, Teatr Gry i Ludzie w Katowicach, Planet Cinema w Katowicach, Kino Kosmos w Katowicach, Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

Inne:

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie, Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie , Westernowe Miasteczko Twinpigs w Żorach, Świat Solny w Tychach, fryzjer Lucky Look w Katowicach, Stara Szmergielnia w Bielsku-Białej, Szkoła Rodzenia Miś Kuleczka, Szkoła rodzenia Sismed w Katowicach i Mysłowicach, Stary Hangar Fitness & Wellness Club w Gliwicach, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Rondo Sztuki w Katowicach, Step Art w Żorach, Silesia Bazaar w Katowicach, 5. Rajd Mikołowsko-Żorski (rynek w Mikołowie 23 kwietnia), Expo Silesia w Sosnowcu, Autodrom Sosnowiec, wystawa "Dinozaury na żywo" w Chorzowie.

Podobnie jak poprzednie numery magazynu "Silesia Dzieci", także zimowe wydanie jest dostępne w formie multimedialnej: MAGAZYN SILESIA DZIECI.

 

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Nadesłaliście do nas mnóstwo zdjęć dowodzących, że jesteśmy dla Was inspiracją - dziękujemy. Redakcja SD


Z okazji naszych drugich urodzin ogłosiliśmy konkurs, w którym zadaniem było przesłanie nam zdjęć prezentujących to, jak nasz portal inspiruje Was do rodzinnego spędzania czasu.
Otrzymaliśmy mnóstwo zdjęć i maili z życzeniami za które serdecznie dziękujemy. A oto zwycięzcy:

Jak Silesia Dzieci inspiruje Was do działania [ZDJĘCIA]