Poznajcie Sprężynę Zdrój

środa 27 kwietnia 2016
 • "Auta" i "Na budowie" to kolorowe picturebooki wydane przez Babarybę (fot. Ewelina Zielińska)
  "Auta" i "Na budowie" to kolorowe picturebooki wydane przez Babarybę (fot. Ewelina Zielińska)
 • Pościg za rabusiem? Na kartach tych książek nie brakuje ciekawych wydarzeń (fot. Ewelina Zielińska)
  Pościg za rabusiem? Na kartach tych książek nie brakuje ciekawych wydarzeń (fot. Ewelina Zielińska)
 • Rabuś schwytany! A wokół tyle się dzieje (fot. Ewelina Zielińska)
  Rabuś schwytany! A wokół tyle się dzieje (fot. Ewelina Zielińska)
 • "Na budowie" praca wre na każdej karcie (fot. Ewelina Zielińska)
  "Na budowie" praca wre na każdej karcie (fot. Ewelina Zielińska)
Książki obrazkowe to pierwsze lektury dzieci. Gdy nie potrafią jeszcze skupić się na długim tekście, a lawina pytań nie pozwala rodzicom przeczytać zbyt wiele bez dziecięcego „co to?”, wtedy możemy sięgnąć po wielkie picturebooki takie jak „Na budowie” czy „Auta” Stephena Lompa.

Wydane przez Babrybę „Auta” oraz „Na budowie” to książki kompletnie pozbawione tekstu (poza okładkami), które przypadną do gustu wszystkim fanom motoryzacji. Ze wstępów umieszczonych na tylnych okładkach dowiadujemy się, że właśnie odwiedzamy Sprężynę Zdrój, w której mieszkają m.in. Babcia Pudela, Złodziej Mops, Lwica Formułeczka czy Listonosz Pandaleki. Resztę opowieści dopowiemy sobie sami. Te same postacie przewijają się na wszystkich stronach, dzięki czemu oglądanie wielkich ilustracji jest jeszcze bardziej wciągające.

Książki Stephena Lompa wyróżniają niezwykle żywe kolory oraz urocze i bajkowe wizerunki zwierzaków, które oczywiście żyją w Sprężynie Zdrój jak ludzie. Małpy jeżdżą na deskorolce, chomiki kibicują na zawodach, a słoń pracuje na budowie.

Obie propozycje Stephena Lompa to wciągające i kolorowe książki, które najmłodszym pomogą poszerzać słownictwo, ćwiczyć wymowę i spostrzegawczość. Przede wszystkim pozwolą zaspokoić ogromną dziecięcą ciekawość świata, zagwarantują godziny ciekawej zabawy i dadzą szansę na stworzenie niesamowitych opowieści. 

Kategoria: Recenzje książek