Powstanie przedszkole ze szklarnią na dachu

niedziela 5 czerwca 2016
  • Przebudowa dotyczy dwóch sosnowieckich przedszkoli nr 20 i nr 47 (fot. mat. prasowe)
    Przebudowa dotyczy dwóch sosnowieckich przedszkoli nr 20 i nr 47 (fot. mat. prasowe)
  • Przebudowa dotyczy dwóch sosnowieckich przedszkoli nr 20 i nr 47 (fot. mat. prasowe)
    Przebudowa dotyczy dwóch sosnowieckich przedszkoli nr 20 i nr 47 (fot. mat. prasowe)
Dwa miejskie przedszkola w Sosnowcu zmienią się niebawem nie do poznania. Jedno wzbogaci się o szklarnię, w której dzieci będą uprawiać zioła i warzywa. Stanie ona na dachu, z którego dzieci będą mogły zimą zjeżdżać na sankach. Obok drugiego przedszkola powstanie ścieżka rekreacyjno-rowerowa oraz nowy plac zabaw.

Urząd Miejski w Sosnowcu pozyskał pieniądze na przebudowę przedszkoli: nr 20 przy ul. Śliwki 38 w dzielnicy Niwka oraz nr 47 przy ul. Piłsudskiego 92 w śródmieściu. Dzięki temu to pierwsze powiększy się o 50 miejsc, a drugie o kolejnych 25 miejsc. To jednak nie wszystkie zaplanowane zmiany.

Przedszkole nr 20 zostanie mocno przeszklone i wyróżniać się będzie szklarnią na dachu, w której dzieci będą uprawiać zioła i warzywa, a także skarpą, która w zimie będzie służyć jako górka do jazdy na sankach. Dobudowana zostanie też sala do ćwiczeń. Obok przedszkola nr 47 powstanie z kolei ścieżka rekreacyjno-rowerowa oraz nowy plac zabaw. Budynek zostanie również dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych dzieci i rodziców. - Liczymy, że  prace potrwają dwanaście miesięcy, we wrześniu przyszłego roku wszystko powinno być gotowe - mówi prezydent Arkadiusz Chęciński.

Wzbogaci się nie tylko infrastruktura, ale także oferta obu placówek. Do programu wprowadzone zostaną dodatkowe zajęcia wyrównujące i zakupione zostaną nowe pomoce dydaktyczne. Zatrudnieni mają być też dodatkowi pracownicy, a opiekunowie podniosą kwalifikacje zawodowe, także pod kątem pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Rozbudowa przedszkoli pochłonie w sumie 4,6 mln zł, z czego 3,5 mln wyłoży Unia Europejska. Dodatkowo miasto zdobyło prawie 1 mln zł dofinansowania na wzbogacenie oferty edukacyjnej przedszkoli.

Kategoria: Wiadomości