Kąpielisko już czynne

sobota 9 lipca 2016
  • Basen w Rudzie Śląskiej korzysta z systemu grzejącego wodę (fot. mat. prasowe)
    Basen w Rudzie Śląskiej korzysta z systemu grzejącego wodę (fot. mat. prasowe)
Na kąpielisku pod chmurką w Rudzie Śląskiej sezon rozpoczął się w tym roku wcześniej, niż w latach ubiegłych, a w ciepłej wodzie można się pluskać, nawet, gdy na dworze nie będzie wielkiego upału.

- Nigdy o tak wczesnej porze roku nie otwieraliśmy basenu. Dziś możemy to zrobić dzięki systemowi fotowoltaiki, podgrzewającemu wodę – mówi Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Kąpielisko przy ul. Ratowników, otwarte w połowie lipca po dofinansowanym przez Unię Europejską remoncie, który kosztował 17 mln zł, cieszyło się zeszłego lata ogromną popularnością. Podczas 2,5 miesiąca działalności sprzedano niemal 60 tys. biletów.

Na kąpielisku są trzy baseny: 25-metrowy basen sportowy z wydzielonymi torami, basen rekreacyjny oraz brodzik dla dzieci. Ponadto korzystać można z platformy do opalania, dużego placu zabaw, siłowni oraz boiska do koszykówki. Na terenie basenu znajduje się również punkt gastronomiczny. Obiekt jest monitorowany.

Basen do 20 czerwca czynny będzie w dni powszednie od godz.12 do 20, a w weekendy od 9 do 20. Po 20 czerwca kąpielisko będzie otwarte codziennie od godz. 9 do 20.

Bilety na całodniowy pobyt na basenie, tak jak w ubiegłym roku, kosztują 10 zł osób dorosłych, 6 zł od uczniów, studentów do 25 roku życia, emerytów powyżej 60 roku życia oraz rencistów. Dzieci do szóstego roku życia wchodzą bezpłatnie, natomiast dla rodzin wielodzietnych z Rudzką Kartą Rodziny 3+ przewidziano 50 proc. zniżkę.

Kategoria: Wiadomości