Rodzina z dziećmi napisała przewodnik po Śląsku

czwartek 16 czerwca 2016
  • Pomysły na wycieczki z dziećmi po Śląsku znajdziecie w "Dzieci odkrywają Śląskie" (fot. mat. prasowe)
    Pomysły na wycieczki z dziećmi po Śląsku znajdziecie w "Dzieci odkrywają Śląskie" (fot. mat. prasowe)
„Dzieci odkrywają Śląskie” to 90-stronicowy przewodnik z pomysłami na rodzinne wycieczki po województwie śląskim. Napisała go Barbara Salamon-Szympruch z Rybnika, która z mężem i dwójką dzieci każdą wolną chwilę wykorzystuje na podróże po regionie.

Sto atrakcji województwa śląskiego, kolorowe zdjęcia, a zamiast klejonego grzbietu, kartki zamocowane na spirali, żeby książka nie zniszczyła się zabierana w liczne podróże. Przewodnik „Dzieci odkrywają Śląskie” napisała Barbara Salamon-Szympruch z Rybnika, mama pięcioletniej Hani i dwuipółletniego Huberta.

Od dawna wspólnych eskapadach z mężem Kamilem i dziećmi pisała na blogu www.podrozehani.pl. Razem zwiedzi naprawdę wiele, od Bieszczad, gdzie wybrali się na pierwsze rodzinne wakacje z 10-miesięczną Hanią aż po Darłowo. Szympruchowie najbardziej lubią jednak podróżować po Śląsku. - Staramy się wykorzystać świetne położenie Rybnika, w którym mieszkamy. W zasięgu jednej-dwóch godzin jazdy samochodem możemy przenieść się na jurajskie skałki, beskidzkie szlaki, zjechać pod ziemię, by poznawać atrakcje kopalni węgla czy srebra, o wyjeździe za granicę nie wspominając - wylicza pani Basia, która pracuje w dziale promocji Śląskiej Organizacji Turystycznej w Katowicach.

Przewodnik to jednak jej prywatna inicjatywa. W pracy nad nim pomagał jej mąż,  zaprzyjaźniona graficzka Joanna Trzop i korektorka Ida Kasprzyk.

Pieniądze na druk udało się zebrać za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl. Na wydanie 500 egzemplarzy potrzeba 4,5 tys. zł i taką kwotę interneuci już zebrali. Prawdopodobnie do 29 czerwca, gdy kończy się zbiórka, uda się zgromadzić o tysiąc złotych więcej i wówczas nakład przewodnika będzie dwukrotnie większy. Aby wesprzeć przedsięwzięcie wystarczy w wyszukiwarce na stronie PolakPotrafi.pl wpisać „Dzieci odkrywają śląskie” i postępować zgodnie z instrukcjami.

Kategoria: Wiadomości