Bistro dobre dla dzieci

poniedziałek 28 października 2013
  • Bistro Mańana to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi (fot. materiały Mańany)
    Bistro Mańana to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi (fot. materiały Mańany)
  • Bistro Mańana to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi (fot. materiały Mańany)
    Bistro Mańana to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi (fot. materiały Mańany)
- W Mańana odpoczywam od gonitwy życia codziennego - powtarza jak mantrę moja koleżanka. I nie brzmiałoby to dziwnie, gdyby nie fakt, że chodzi tam z dwójką małych synów. Odpoczynek w knajpie przy maluchach?! W Mańana to możliwe.

Bistro Mańana od kilku lat działa w Chorzowie. Założył je człowiek, który nie ma wykształcenia gastronomicznego, ale gotowanie zawsze było jego pasją. Stawia się tu na sezonowe produkty, a co za tym idzie menu zmienia się kilka razy w roku. Wspaniale, prawda?! Jedzenie jest tu przepyszne. W menu znajdziemy np. makarony (w cenie od 18 do 26 zł), wyśmienite sałaty w podobnym przedziale cenowym, śniadania (od 6 do 15 zł), świeżutkie kanapki (od 10 do 16 zł). Na danie główne możemy zamówić np. stek wołowy za 47 zł, czy perliczkę na dwa sposoby (43 zł). Do tego oczywiście napoje, kawy, desery i wina, bo Mańana to bistro i wine bar.
Jest też specjalne menu dla dzieci i to dosłownie, ponieważ z jednej strony wypisano potrawy, a z drugiej znajduje się kolorowanka. Najmłodszym możemy zamówić zupę pomidorową z ryżem (6,90 zł), makaron w sosie pomidorowym (10,90 zł), makaron w sosie pomidorowym z kurczakiem i serem (12,90 zł), kawałeczki kurczaka zapiekane z serem, frytki i warzywa sezonowe (14,90 zł), a na deser dwie gałki lodów waniliowych z sosem malinowym (6,90 zł). Palce lizać.
- To knajpka slow food, więc większa pewność, że dzieciaki nie najedzą się świństwa - lubi powtarzać moja znajoma.
Żeby dzieci nie nudziły się w oczekiwaniu na posiłek mogą zajrzeć do czarnego pudła ustawionego w witrynie, w którym znajdą kredki, farby, blok i gry. Są też krzesła dla najmłodszych.
Lokal jest bardzo przytulny, ale mały dlatego trzeba wcześniej rezerwować miejsca. Ale ze względu na miłą atmosferę i walory smakowe, naprawdę warto.
Bistro Manana mieści się przy ul. Wolności 15 w Chorzowie