Dla młodych podróżników

niedziela 17 lipca 2016
  • "Kierunek Polska" to przewodnik dla młodych podróżników wydany przez Zieloną Sowę (fot. Ewelina Zielińska)
    "Kierunek Polska" to przewodnik dla młodych podróżników wydany przez Zieloną Sowę (fot. Ewelina Zielińska)
  • Załączony do niego paszport zachęci do zbierania pieczątek, biletów i pamiątek z podróży (fot. Ewelina Zielińska)
    Załączony do niego paszport zachęci do zbierania pieczątek, biletów i pamiątek z podróży (fot. Ewelina Zielińska)
  • Wnętrze przewodnika jest kolorowe, pełne ilustracji i zdjęć (fot. Ewelina Zielińska)
    Wnętrze przewodnika jest kolorowe, pełne ilustracji i zdjęć (fot. Ewelina Zielińska)
„Kierunek Polska” to przewodnik, który odkryje przed czytelnikami bliskie i dalekie zakątki kraju. Załączony do książki dodatek zachęci młodych podróżników do zbierania pamiątek i spisywania swoich pierwszych podróży.
Wydany przez Zieloną Sową przewodnik „Kierunek Polska” otwiera serię książek dedykowanych młodym podróżnikom, którzy chcą poznać bliżej fascynujące miejsca w Polsce. Książkę poleca jeden z największych polskich podróżników - Marek Kamiński. Wstęp jego autorstwa to opowieść o tym jak pierwsze wycieczki po okolicy zaprowadziły go na oba bieguny Ziemi. Słowa Marka Kamińskiego mogą zainspirować niejednego młodego fana wycieczek. Okazuje się, że nawet on rozpoczynał swoje przygody od wycieczek po mieście, regionie czy kraju, a jeszcze wcześniej podróżował wraz z literackimi bohaterami. „Kierunek Polska” autorstwa Koryny i Adama Dylewskich zabiera nas w podróż po fasncyującej Polsce, którą możemy następnie przenieść z kart książki na nasze wakacyjne czy weekendowe plany.
 
Niewątpliwą zaletą książki jest to, że nie jest ona typowym przewodnikiem, który wytycza nam konkretne trasy. To bardziej zabawa palcem po mapie; ciekawa i inspirująca wyliczanka, dzięki, której odkrywamy jak wiele do zaoferowania ma nasz kraj. To nie tylko największe, najgłębsze i naj… miejsca, nie tylko górskie pasma i tajemnicze zamki, ale też parki rozrywki, legendy, lokalne zwyczaje i tradycyjne dania.
 
Do książki załączono „Paszport Młodego Podróżnika”,  który zachęca do zbierania pieczątek, biletów oraz notowania miejsc, które zwiedziliśmy. Strony podzielone są na szlaki tematyczne tj. zamki, szczyty, latarnie czy regionalne przysmaki.
 
W książce mnóstwo jest zdjęć, ilustracji i mapek. Zadbano również o szczegóły: cudowna wyklejka pełna polskich znaczków z różnych okresów i paszport w doklejonej kieszonce imitującej kopertę.
 
„Kierunek Polska” to idealna lektura na wakacje. Czy spędzacie je na plaży, w górach, czy w domu to książka ta zachęci Was do wyjścia dalej, do zajrzenia głębiej i rozpoczęcia własnej podróży. Okaże się, że wycieczka ta może stać się fascynującą przygodą, bez względu na to jak daleko od domu uda Wam się dotrzeć.
 
Uwielbiamy lektury, które promują piękno tego co znajdziemy u nas, na miejscu, blisko. Wiele ciekawostek z książki było zaskakujących również dla mnie, a wiele z zainteresowaniem śledził Olek na urlopowym kocu. Po lekturze zaczęliśmy spisywać miejsca, w których Olek już był oraz planować kolejne wyprawy. 
Kategoria: Recenzje książek