AneVivo zamiast in vitro. Nowatorska terapia dostępna bezpłatnie

środa 3 sierpnia 2016
  • Metoda AneVivo może pomóc wielu parom starającym się o potomstwo (fot. mat. Gyncentrum)
    Metoda AneVivo może pomóc wielu parom starającym się o potomstwo (fot. mat. Gyncentrum)
Katowicka klinika Gyncentrum pod koniec czerwca jako pierwsza w Polsce i zaledwie trzecia na świecie wprowadziła nową metodę wspomagania rozrodu, bliższą naturze niż in vitro. Teraz prowadzi nabór par, które będą mogły poddać się nowatorskiej terapii za darmo.

Nabór do prowadzonego przez Fundację Gyncentrum bezpłatnego programu leczenia niepłodności trwa. Aby wziąć w nim udział trzeba zapisać się na konsultacje w klinice. Spośród par, zainteresowanych poddaniem się nowatorskiej terapii wybranych zostanie 20, które spełnią kryteria medyczne i będą mogły leczyć się bezpłatnie.

To pierwsza taka szansa w Polsce, gdzie in vitro było dotąd jedyną techniką wspomagania rozrodu. AneVivo to dla niej alternatywa. W odróżnieniu od in vitro, tu do zapłodnienia dochodzi nie w szalce w laboratorium, ale w specjalnej silikonowej kapsułce, którą wypełnia się plemnikami i komórkami jajowymi, a następnie umieszcza w macicy pacjentki.

Metoda AneVivo, podobnie jak in vitro, jest stosowana w przypadku par, u których stwierdzono niepłodność, a inne terapie medyczne okazały się niewystarczające.

Program może być rozwiązaniem dla wszystkich par dotkniętych problemem niepłodności, którym nie udało się zakwalifikować do rządowego programu in vitro. Narodzin pierwszego dziecka w Polsce poczętego dzięki metodzie AneVivo można się spodziewać w przyszłym roku.

Na bezpłatne konsultacje kwalifikujące do programu można się na zapisywać pod numerem telefonu 32 506 57 77 lub 600 963 500.

Kategoria: Zdrowie