Powstanie wielka miejska bawialnia

wtorek 9 sierpnia 2016
  • W Będzinie powstanie atrakcyjna miejska bawialnia (fot. foter.com)
    W Będzinie powstanie atrakcyjna miejska bawialnia (fot. foter.com)
Ścianki wspinaczkowe, bujaki, trampoliny, interaktywna podłoga i sala kinowa - to tylko część atrakcji, które będą czekać na dzieci w miejskiej bawialni, budowanej przez będziński samorząd.

Bawialnia o powierzchni 600 m kw. powstanie w budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji w centrum Będzina. Będzie się składać z trzech poziomów. Na najniższym będzie recepcja, szatnia i atrakcje dla dzieci do lat trzech, m.in. bujaki i suchy basen z piłeczkami. Dwa wyższe poziomy przeznaczone będą dla dzieci od lat trzech do dwunastu. Znajdzie się tu konstrukcja do wspinania i zjeżdżania, trampoliny oraz interaktywna podłoga. Miejsca wystarczy również na wielofunkcyjne boisko, salę kinową, przestrzeń na przyjęcia urodzinowe oraz kawiarnię dla rodziców.

Przetarg na wykonawcę bawialni, na którą miasto zamierza przeznaczyć 530 tys. zł, rozstrzygnięty zostanie prawdopodobnie w tym tygodniu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obiekt będzie gotowy za trzy miesiące. Ceny wejściówek nie są jeszcze znane, ale mają być na każdą kieszeń.

Kategoria: Wiadomości