Pociągi przyjazne dzieciom

piątek 21 czerwca 2013
  • Podróżowanie koleją z dzieckiem teraz wygodniejsze (fot. ola)
    Podróżowanie koleją z dzieckiem teraz wygodniejsze (fot. ola)
Dobra informacja dla rodzin z dziećmi podróżującymi koleją. W pociągach PKP Intercity funkcjonują już przedziały specjalnie dla nich.

Podróżowanie koleją z małym dzieckiem staje się coraz łatwiejsze. Od 9 czerwca we wszystkich pociągach PKP Intercity znajdą się przedziały dla osób podróżujących z dziećmi. To kolejne, po Strefie Małego Podróżnika i dodatkowych usługach WARS, udogodnienie dla rodziców najmłodszych wybierających podróż pociągiem.

Bilety z rezerwacją miejsca w przedziale rodzinnym w pierwszej kolejności będą wydawane osobom, które podróżują z maluchem w wieku do czterech lat. Oprócz tego można do pociągu zabrać niezłożony wózek, za który od marca nie trzeba płacić.

Z myślą o komforcie najmłodszych, w pociągach oferujących serwis gastronomiczny rodzic ma prawo poprosić obsługę WARS o bezpłatne skorzystanie z wrzątku, wyparzenie butelki, czy podgrzanie dziecięcego posiłku. Starszym pociechom, WARS proponuje „Kids’s Menu” - kartę dań przygotowanych z myślą o gustach najmłodszych pasażerów.

Dla rodzin planujących wyjazd nad polskie morze bądź w góry, PKP Intercity oferuje specjalne wagony ze Strefą Małego Podróżnika – placem zabaw na kółkach dla najmłodszych. Wagony są wyposażone w przewijaki, a na korytarzu wydzielono przestrzeń na wózki dziecięce oraz większe bagaże.

Wagony z dziecięcym placem zabaw kursują w pociągach „Tatry” na trasie Warszawa – Zakopane oraz „Jantar” jadącym z Warszawy przez Trójmiasto na Hel.

Kategoria: Wiadomości