Gry dla przedszkolaka

środa 5 października 2016
 • "Klub przedszkolaka" to seria gier dla najmłodszych od wydawnictwa Granna (fot. Ewelina Zielińska)
  "Klub przedszkolaka" to seria gier dla najmłodszych od wydawnictwa Granna (fot. Ewelina Zielińska)
 • "Sznurki i dziurki" to świetna zabawa rozwijająca małą motorykę (fot. Ewelina Zielińska)
  "Sznurki i dziurki" to świetna zabawa rozwijająca małą motorykę (fot. Ewelina Zielińska)
 • Loteryjka obrazkowa pozwala dzieciom na trening spostrzegawczości (fot. Ewelina Zielińska)
  Loteryjka obrazkowa pozwala dzieciom na trening spostrzegawczości (fot. Ewelina Zielińska)
 • "Mała wielka mysz" to gra, w która pozwoli zrozumieć czym są przeciwieństwa (fot. Ewelina Zielińska)
  "Mała wielka mysz" to gra, w która pozwoli zrozumieć czym są przeciwieństwa (fot. Ewelina Zielińska)
Pamiętam tytuły Granny, którymi bawiłam się w zerówce ponad 20 lat temu. Te same tytuły towarzyszyły mojemu starszemu dziecku, a za kilka lat w te same gry będzie grała moja najmłodsza pociecha. Sprawdzamy co proponuje maluchom seria Granny „Klub Przedszkolaka”.

„Klub przedszkolaka” to seria składająca się z sześciu tytułów, które dedykowane są dzieciom w wieku 3-8 lat. Podobna szata graficzna i taki sam rozmiar sprawiają, że kolejne części serii łatwo rozpoznać, a jasny opis na pudełku pozwala szybko dobrać grę rozwijającą konkretne umiejętności. W każdą grę można bawić się pojedynczo lub w gronie czterech graczy. Choć na „Memo od a do ż” zasugerowano minimalną liczbę dwóch graczy to u nas świetnie sprawdzało się w indywidualnej zabawie.

Tytuły, które dedykowane są młodszym dzieciom to: loteryjka „Lotto”, w której gracze łączą w pary wylosowane żetony z obrazkami widocznymi na karcie, „Mała wielka myszka” ucząca odnajdywania przeciwieństw oraz „Wyszywanki bez igły”. Osobiście uwielbiam wyszywanki Granny, z których korzystał Olek kilka lat temu. Na widok nowych obrazków z chęcią zabrał się za wyszywanie. Ta zabawa to świetny trening małej motoryki, do której dzieci chętnie powracają.

Kolejne trzy tytuły dedykowane są dzieciom od lat 4. Wśród nich znajdziemy memo z alfabetem, które pozwoli nauczyć się rozpoznawać drukowane i pisane warianty liter, klasyczne Domino uczące liczenia oraz „Zgaduj zgadula”. Z tej trójki szczególnie podobają nam się zagadki. Są to pomysłowe, rymowane wierszyki, a do tego gra ma ciekawy sposób zapisywania punktów. Są to dziurawe plasterki sera, a zdobywając punkty uzupełniamy dziurki żółtymi krążkami.

Gry z serii „Klub Przedszkolaka” to tytuły częściowo znane nam od lat. Solidne kartonowe elementy, świetne grafiki i proste reguły sprawiają, że dzieciaki chętnie do nich sięgają i niezauważenie uczą się umiejętności niezbędnych do szkolnego startu. Rozpoznawanie cyfr i liter, uzasadnianie skojarzeń, ćwiczenie pamięci i spostrzegawczości oraz małej motoryki, z którą problem ma wiele dzieci, to tylko część ćwiczonych w trakcie gry umiejętności. Te gry to świetny sposób na edukacyjną zabawę w domu i w przedszkolu, z innymi dziećmi, rodzicem, a nawet w pojedynkę.