Taaka Kropa ma 20 lat

sobota 16 listopada 2013
  • Zespół taneczny "Taaka kropa" z instruktorką Justyną Nowak (fot. materialy MOK w Osinach)
    Zespół taneczny "Taaka kropa" z instruktorką Justyną Nowak (fot. materialy MOK w Osinach)
Zespół taneczny „Taaka Kropa” powstał 20 lat temu przy Świetlicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Osinach. Ma na koncie liczne nagrody i wyróżnienia. Składa się obecnie z trzech grup wiekowych do których zaprasza nowe twarze.

W programie zespołu znajdują się tańce narodowe, ludowe i nowoczesne. „Taaka Kropa” koncertuje na imprezach okolicznościowych, miejskich i dzielnicowych. Bierze również udział w przeglądach i spotkaniach z folklorem.
Do największych osiągnięć zespołu należy II nagroda w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów "Złoty Kłos" w Zebrzydowicach, oraz II wyróżnienie w Wodzisławskich Spotkaniach z Folklorem i na Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Rybniku.   
- Zespół „Taaka Kropa” składa się z trzech grup wiekowych: grupy rytmiczno-przedszkolnej, grupy szkolnej (taneczno -wokalnej) oraz grupy starszej w której tańczą nastolatki (13- 17 lat) – informuje Marta Bartoń z Miejskiego Ośrodka Kultury w Osinach.
W każdej z grup ćwiczy średnio 12 osób, ale mile widziane są nowe twarze. - Przyjmujemy zapisy do grup. Warunkiem jest aktywne uczestnictwo w zajęciach, które odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki – dodaje Marta Bartoń.
Zajęcia wtorkowe i czwartkowe odbywają się w godzinach: 16.20 - grupa przedszkolna (4-6 lat), godz. 17 - grupa szkolna (7-10 lat), godz. 17.40 - grupa starsza.

 

Kategoria: Warsztaty