Rok szkolny 2017/2018 - zobacz, kiedy przypadają dni wolne

wtorek 2 stycznia 2018
  • W roku szkolnym 2017/2018 na dzieci czeka więcej dni wolnych niż w roku ubiegłym (fot. pixabay.com)
    W roku szkolnym 2017/2018 na dzieci czeka więcej dni wolnych niż w roku ubiegłym (fot. pixabay.com)
Czy wiecie, że w województwie śląskim ferie zimowe rozpoczną się już w styczniu, a święta wielkanocne przypadną na 1 i 2 kwietnia? Zobaczcie, jakie czekają nas jeszcze dni wolne w roku szkolnym 2017/2018.

Od 24 czerwca maluchy cieszą się wakacjami, które tym razem potrwają aż do 3 września. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, jeżeli 1 wrzesnia przypada w piątek, wtedy dzieci idą do szkoły w pierwszy poniedziałek przypadający po 1 września.  Do szkolnych ław wrócą zatem dopiero w poniedziałek 4 września. Kolejny dzień wolny dla nas to dzień Wszystkich Świętych - 1 listopada. 11 listopada przypada w sobotę, dlatego nie skorzystamy w tym przypadku z dodatkowego dnia wolnego.

Zimowa przerwa świąteczna w szkole rozpocznie się 23 grudnia 2017 roku i potrwa do poniedziałku 1 stycznia 2018 roku włącznie. Kolejne dni, a raczej tygodnie, wolne od nauki to ferie zimowe, które w województwie śląskim rozpoczną się 29 stycznia i potrwają do 11 lutego 2018 roku.

Święta Wielkanocne w 2018 roku przypadają na 1 i 2 kwietnia 2018. Przerwa świąteczna rozpocznie się jednak wcześniej, bo już 29 marca i potrwa do 3 kwietnia. Przed świętami uczniowie wezmą udział również w rekolekcjach, a to dodatkowe dni wolne. Co ciekawe, tym razem z zajęć szkolnych zostaną zwolnieni wszyscy uczniowie, nie tylko ci uczęszczający na religię.

Majówka w 2018 roku przypada na wtorek (1 maja) i czwartek (3 maja). Z pewnością szkoły będą odrabiać 1 maja lub/i 2 maja w którąś sobotę, dzięki czemu będzie można cieszyć się długim, rodzinnym weekendem. Czwartek 31 maja to kolejny wolny dzień, a to za sprawą święta kościelnego zwanego potocznie Bożym Ciałem. I tak, jak w przypadku majówki, piątek w szkołach z pewnością również będzie wolny. Zakończenie roku szkolnego nastąpi 22 czerwca, a wakacje, podobnie jak w 2017 roku, będą trwały nieco ponad 2 miesiące, bo do 2 września włącznie.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy