Misie i pingwin na Piruecie

środa 21 grudnia 2016
  • Na gliwickim lodowisku Piruet znajdziecie udogodnienia dla najmłodszych łyżwiarzy (fot. mat. prasowe)
    Na gliwickim lodowisku Piruet znajdziecie udogodnienia dla najmłodszych łyżwiarzy (fot. mat. prasowe)
Dwa misie i pingwin, czyli chodziki do nauki jazdy na łyżwach, czekają na dzieci na lodowisku Piruet w Gliwicach. Aby zabawa była bezpieczna, można też tam za darmo wypożyczyć kaski

Tafla przy ul. Oriona w Gliwicach ma wymiary 15x30 metrów. Na miejscu jest wypożyczalnia łyżew i sprzęt do nauki jazdy, czyli misie i pingwin. - W tym roku na lodowisku Piruet będziemy kontynuować akcję „Baw się z głową”, zapoczątkowaną podczas zeszłorocznych ferii zimowych. W wypożyczalni czeka 20 kasków, z których podczas ślizgawki można korzystać za darmo. O zakładanie kasku apelujemy do wszystkich łyżwiarzy bez względu na wiek, jednak akcję szczególnie kierujemy do dzieci i ich rodziców - mówi Marzena Sosnowska, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, który administruje lodowiskiem.

W ciągu tygodnia lodowisko jest czynne od godz. 12, a w weekendy od godz. 10, codziennie do godz. 20. Podczas ferii godziny pracy lodowiska zostaną wydłużone. Funkcjonowanie ślizgawki jest uzależnione od pogody - nie będzie ona czynna podczas deszczu lub intensywnych opadów śniegu. O ewentualnych przerwach w funkcjonowaniu obiektu można się dowiedzieć ze strony internetowej www.mzuk.pl.

Kategoria: Aktywna rekreacja