Dzieci przygotują drogowskaz dla rodziców

piątek 23 grudnia 2016
  • Konkurs dedykowany jest uczniom klas 1-3 szkół podstawowych (fot. mat. organizatora)
    Konkurs dedykowany jest uczniom klas 1-3 szkół podstawowych (fot. mat. organizatora)
Organizowana w Bytomiu kampania przeciw przemocy wobec dzieci pod hasłem „Drogowskaz dla rodzin” dobiega końca. Oprócz specjalistów, którzy podczas licznych spotkań radzili, jak być lepszym rodzicem, głos będą mieć w niej także dzieci.

Maluchy mogą wziąć udział w konkursie plastycznym „Spędzamy wspólnie czas w rodzinie”. Adresowany jest on do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Technika przygotowania pracy jest dowolna. - Chcemy, aby rodzice zobaczyli dziecięce marzenia i oczekiwania w formie prac plastycznych - mówi Marta Szmelcer, pomysłodawczyni i koordynatorka kampanii.

Jurorzy oceniać będą samodzielność wykonania pracy, jej estetykę i pomysłowość autora. Prace należy dostarczyć do 13 stycznia do Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35 w pok. 116.

Kampania „Drogowskaz dla rodzin” jest odpowiedzią na apel Rzecznika Praw Dziecka, który w raporcie „Przemoc w wychowaniu w opinii społecznej oraz w relacjach rodziców” wykazuje, że nadal około 1/3 społeczeństwa aprobuje stosowanie kar fizycznych wobec dzieci, a co czwarta osoba uznaje bicie za właściwą metodę wychowawczą. 

Kategoria: Wiadomości