Siła siostrzanej miłości
Edycja od wydawnictwa Jung-Off-Ska to nowe opracowanie redakcyjne oraz rewelacyjne ilustracje Joanny Rusinek. W twardej oprawie i poręcznym formacie znajdziemy eleganckie strony z matowego papieru, świetny układ tekstu i pełne kolorów, ponadczasowe ilustracje. W wersji limitowanej do książki dołączono płytę z audiobookiem czytanym przez Edytę Jungowską i Piotra Fronczewskiego.
Liliowa kolorystyka okładki i imiona dziewczęcych bohaterek sugerują nam słusznie, że książka dedykowana jest dziewczynkom (w wieku 8-12 lat). Choć w książce nie pojawia się żaden chłopiec, to mojemu Olkowi przygody Mani i Ani bardzo się podobały. Od chwili gdy dwie obce sobie, lecz identyczne dziewczynki spotykają się na letnich koloniach historia nabiera takiego tempa, że czytaliśmy ją z wypiekami na twarzy. Czy naprawdę są siostrami? Jak to się stało, że się nie znały? I czy rodzice zorientują się, że zamieniły się miejscami?
O ile Olkowi najbardziej spodobała się sama fabuła, to mnie urzekł język powieści. Od pierwszych zdań oczywistym staje się, że nie mamy do czynienia z autorem współczesnym. Nie jest to język, który utrudniałby dzieciom odbiór, ale jest niezwykle literacki, bogaty i świetnie brzmi przy głośnym czytaniu.
„Mania czy Ania” Ericha Kastnera to książka, która łączy w sobie porywającą fabułę pełną wzruszających i zabawnych momentów z klasycznym, literackim językiem. To naprawdę pięknie opowiedziana historia o sile rodzinnych więzi i przyjaźni ze szczęśliwym zakończeniem.
W naszym konkursie możecie wygrać egzemplarze wersji limitowanej z audiobookiem.